Nedávného křtu knihy Čert a mlynář, kterou na motivy lidových pověstí napsal otec producenta Oldřicha Lichtenberga, se s grácií zhostili hraběnka Mathilda Nosticová (73) spolu se zpěváky Petrem Kolářem a Petrem Pečeným.

Hraběnka dorazila na akci přímo z Itálie, kde žije, a jak Korzu potvrdila, přijela jen kvůli křtu zmíněné knížky. Pohádky a pověsti prostě miluji, samozřejmě především ty české, a když jsem byla požádána, abych se stala kmotrou, ani na chvilku jsem nezaváhala," říká Korzu hraběnka, která nelenila a hned na místě si knížku prolistovala.

Pohádky a pověsti mě spojovaly s domovem, ale nejen ty. Když jsem byla starší, pak se k českým knížkám přidala další klasika, české pivo," dodává se smíchem Nosticová, která se ráda nechala přemluvit i k focení s dalším milovníkem pohádek, zpěvákem Petrem Kolářem. I on po křtu přiznal, že pohádky a pověsti jsou jeho slabost.

Až dorazím domů, hned se dám do čtení. Pohádek a pověstí jsem zhltnul stovky nebo spíš tisíce. A tuhle knížku dlouho ladem doma nenechám," tvrdí Kolář.
 
 
 
 
Reklama