Říká se, že jídlo není na hraní. Ale občas můžete udělat výjimku. Třeba s jablky. Je doba sklizně a jejich krása láká nejen k nakousnutí, ale i k tvoření. Zkuste se inspirovat a možná si tu „hru“ také oblíbíte.

Odjakživa jsem milovala jablka. Pro jejich chuť, vůni i krásu. Ne tu vyumělkovanou z dovozu, ale přirozenou, obyčejnou a tak trochu nedokonalou. Krásu jablek, která uzrála na starých stromech v naší zahradě. Jsou tvrdá, kyselá a spíš než k jídlu vhodná na štrůdl, mošt, křížaly či pálenku. A jako „materiál“ k podzimnímu dekorování. Vyzkoušela jsem několik možností, jak si pohrát s jejich aranžováním a to mě inspirovalo k dalším variacím na „jablíčkové téma“.

Jablka na stole

jablka

appleMůžete je poskládat na jakoukoliv mísu a budou vypadat skvěle, ale já jsem zvolila klasickou slaměnou ošatku. Velká jablka k jídlu jsem doplnila miniaturními „padavkami“ z plané jabloně a barevnými listy přísavníku. Ptáte se proč? Protože to vypadá hezky.

Jablečný „svícen“

jablka

appleSvíčky patří k podzimní náladě, stejně jako jablka. Tak proč je nedat dohromady?  Zvolila jsem plochý košík z červeného proutí, vystlala ho mechem, do něhož jsem „posadila“ jablka a pozinkované kahánky s čajovými svíčkami. Barevným osvěžením jsou červené bobulky, které se dají nahradit šípky, skalníkem, nebo hlohem.

Jablíčkové srdce

jablka

applePodzimní věnec už mám, tak mě napadlo vyrobit si srdíčko. Korpus ze sena jsem obložila mechem, omotala snítkami břečťanu a ozdobila minijablíčky z plané jabloně. K jídlu nejsou, tak proč je nevyužít alespoň na ozdobu?

 

Jablíčka ve vřesu

jablka

applePár jablíček mi zbylo, tak jsem jim „ustlala“ v květináčku s vřesem. A jednoduchá podzimní dekorace na stůl nebo parapet okna je hotová.

Čtěte také:

Reklama