Děkujeme za příspěvek od čtenářky s nickem Kuře o roztomilé hře, kterou vymyslel její syn. Jestlipak víte, kde jezdí Ohnivý tchoř?

Mám dvě děti, obě s bujnou fantazií, takže u nás nikdy nebyl problém s tím, že by se děti nudily. Vystačily si i s krabičkou a kamínkem (tedy domečkem a kamenným skřítkem). Hrají rádi pexeso, člobrdo i novější hry jako Ubongo nebo Carcassone. A venku cokoliv od schovky po vybíjenou.

Chci ale psát o hře, kterou si vymyslel můj pětiletý syn.

Nedávno ho náramně začali zajímat tchoři. Jak vypadají, jak žijí a tak. A začal si pro imaginární tchoře stavět domečky a hlavně tchoří železnici. Složité stavby z dřevěných kostek nám sice komplikovaly průchod bytem, ale  šlo to. Pak označil jedno neidentifikovatelné malé zvířátko z jakési sady za tchoře a tchoří svět ho ovládl.

Po pár dnech jsem opět odpovídala na „tchoří otázky“, až pak přišla ta klíčová: „Mami, jak vypadá ohnivý tchoř?“ Zarazila jsme se, vybájila si honem tchoře, kterému z vousků srší jiskřičky a má plaménky na ocásku a pak se zeptala, proč zrovna ohnivý tchoř, kde to vzal a odpověď mě dostala:

„No, jak večer poslouchám to CD, tak tam přece Old Shatterhand staví železnici PRO OHNIVÉHO TCHOŘE, ne?“

Neměla jsme tu sílu dítěti brát jeho iluzi, tak u nás stále ještě jezdí vlak s ohnivým tchořem. Ale pomalu s chystám na velkou vysvětlovací akci, protože  je potřeba dětem říkat pravdu.

Hezký den.

Kuře

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Zřejmě herec, který namluvil CD, měl nějakou vadu řeči...

Reklama