Pro dokonalý make-up se musíme věnovat především pleti. Její příprava je důležitá, začneme peelingem, hydratačním sérem, krátkou masáží, aby se pokožka prokrvila, a poté naneseme primer,“ říká vizážistka Monika Faltová ze salonu Sisley Paris. Make-up nanášejte tak, jak jste zvyklé, houbičkou, štětcem, nejlépe ho však rozetřete prsty. 


Než použijete rtěnku, rty orámujte konturovací tužkou v podobném, ale trochu tmavším odstínu. Linku veďte trochu nad přirozenou konturu vašich rtů, abyste dosáhly plnějšího objemu. Potom tužkou dostínujte rty až skoro ke středu a až nyní použijte rtěnku. V průběhu dne už nebudete muset doplňovat okraje, ale pouze přetírat střed. Navíc přechod od tmavší do světlejší opticky zvětšuje, a pokud chcete mít rty ještě plnější, lehce do středu srdíčka naneste highlighter nebo světlý třpytivý stín.


Nemusíte být profesionální vizážistkou, abyste zvládla kouřové oční stíny. Vyberte si dvě barvy, které budete kombinovat. Světlejší stín patří do středu víčka, tmavší do ohybu. Vizážistka Monika zvolila tmavě zelený, který se hodil k šatům, a zkombinovala ho s modrým. Odvážná kombinace nakonec vypadala skvěle. Jen dávejte pozor na drolení a použijte na zachycení prášku vatový tamponek. I světlé stíny se občas drolí, ale nenadělají takovou neplechu jako ty tmavé.

Za spolupráci děkujeme pražskému salonu Sisley Paris. Kromě profesionálního líčení na všechny možné příležitosti zde můžete navštívit různé kosmetické procedury, které se odehrávají v příjemném prostředí a výsledek rozhodně stojí za to!

Reklama