Kdo by neznal hru na doktory, že? To je přece klasika. Ale nejen tuto hru si oblíbila čtenářka s nickem alminka, za jejíž příspěvek ji děkujeme.

Dobrý den, píšu vám svůj příspěvek na dnešní téma - hry. Když jsem byla ještě ve školce, tak jedinou hru, co si pamatuji, byla hra na doktora. A nebyla to hra stolní. :-) Hrála jsem si já a se mnou nějaký kluk jako doktor. Asi si dovedete představit, jak jsme si hráli... :-) Jak jsem rostla, tak jsem si oblíbila takový ten malý klavírek, který napodoboval různé "skřeky" zvířátek a já je pak celé odpoledne napodobovala taky. Takže ze mě měli doma velkou radost...

Když už jsem byla o kousek větší, tak jsem začala jsem milovat pexeso (k smůle mých příbuzných) a šlo mi "trochu" víc dobře, a tak se mnou už nechtěl nikdo hrát. Doteď si pamatuji "ksichty" mého bráchy, jak jsem nad ním pořád vyhrávala.

Když už jsem byla o něco starší, tak jsme hrávali hodně člověče nezlob se a nějaké karty. Víc jsme toho asi neměli...

A s mými dětmi hrajeme Scrabble, člověče nezlob se, karty, dračí hrad, dobu kamennou a přemýšlím, že bych ještě koupila světaznalý Carcassonne.

TIP! Jak zabavit děti o prázdninách? Nejlepší zabavení dětí o prázdninách je bezesporu vytváření hry. Mé dětičky totiž u sousedovic dětí viděly hru, jak se tam kupují zvířátka a následně může příjít vlk. A hrozně ji chtěly! Říkala jsem jim, jsou prázdniny, tak co kdyby si ji vytvořily samy? Zanedlouho se pustili do stříhání, razítkování a lepení a za chvíli měli hru, která velice dobře kopírovala tu sousedovic, ba i byla i hezčí. A co víc? Byla vlastně zadarmo! A děti se u toho dokonale zabavily a zahrály si jejich vlastnoručně vyrobenou hru.

Hrají ji doteď a hrozně je baví!

alminka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Taková hra má dvojitý účinek. Když našim čtenářkám pošlete návod, jak ji vyrobit, třeba se budou inspirovat

Hrajete si se svými dětmi? Dokážete se s nimi vrátit do dětství? Jak jste si hrály vy, když jste byly malé? Hráli si s vámi i vaši rodiče?

Napište nám na: redakce@zena-in.cz

Reklama