Nejprodávanější stolní hra světa Monopoly má od včerejška svou internetovou obdobu. Cílem účastníků on-line verze, která využívá pro hrací desku server Google Maps, je stejně jako u stolní hry vydělat co nejvíc peněz na obchodování s nemovitostmi. Procvičte se, třeba z vás pak jednou bude druhý Donald Trump, který své jmění vydělal podobně, ale ve skutečném světě realit.

Americký výrobce stolní hry Monopoly, společnost Habro, prohlašuje, že internetová verze bude největší hrou monopolů všech dob a umožní účastníkům koupit si jakoukoli ulici na světě.

mn

Noví hráči dostanou na vytvoření svého virtuálního impéria tři miliony pomyslných dolarů, za něž budou moci nakupovat pozemky a stavět na nich domy, hotely či třeba fotbalové stadiony. Každá ulice na světě je teoreticky k mání.

Hra Monopoly vznikla v době americké hospodářské krize v roce 1933. V roce 1935 si ji nechal patentovat nezaměstnaný prodejce topení Charles Darrow. Licenci zakoupila společnost Parker Brothers a hra se stala nejlépe prodávanou na trhu. Odhaduje se, že se od roku 1935 prodalo přes 200 milionů kopií. V roce 2000 se stala hrou století. On-line verze na www.hasbro.com/monopoly

Máte rádi tuto hru? Hrajete ji doma? Vyzkoušíte on-line verzi?