Jdeme na to!

Nejstarší a nejdůležitější centrum moci v celé říši upadá. Jeho moc a vliv klesají již celá desetiletí, ale teď, když ztratil přízeň mocného dračího stařešiny, lidé opouštějí město a hledají nový domov, kde by mohli prožít dlouhý a spokojený život. A vy, vládci okolních říší, jste více než ochotni je přivítat! Je to vaše šance vymanit se ze stínu Dračího paláce a získat moc.

Zachraňte Dračí palác

Za úkol máte sbírat kameny z hroutícího se Dračího paláce a používat je k vytvoření vlastního paláce. Vytváříte sady kamenů stejného druhu a na jejich vrcholcích stavíte svatyně, čímž získáte body. Požádejte duchy o pomoc a rozpoutejte jejich plnou sílu. Pozor však musíte dávat na požadavky dračího stařešiny, které musíte splnit, abyste dosáhli na vítězství!

Jak palác postavit?

Pro zajištění příjemného a vyváženého zážitku ze hry, alespoň pro několik prvních her, se v návodu doporučuje použít jedno ze základních rozložení. Položte středovou desku odpovídající počtu hráčů doprostřed stolu, kde ji jednoduše uvidí všichni hráči, náhodně zamíchejte všechny kameny a postupujte podle instrukcí, jak postavit Dračí palác. Příklad, který vidíte na fotografii, jež jsem vyfotila, je pro čtyři hráče. Existuje opravdu hodně variant, jak palác postavit a všechny je najdete v návodu. Opravdu však raději začněte tím základním. Z těch ostatních jsme měli jakožto začátečníci zmatek. Postavit základní palác nám trvalo asi pět minut, ale ty ostatní mnohem déle a nakonec jsme je se smíchem raději zbořili a postavili ten nejjednodušší.

Základní postup

 • Hra Dračí palác se hraje na kola. Kolo postupuje ve směru hodinových ručiček.
  Když jste na řadě, MUSÍTE provést 1 z možných akcí. Poté položíte všechny
  posbírané kameny na svou desku říše
 • Navíc kdykoli během svého kola MŮŽETE odhodit kameny ze své říše, které jsou
  obrázkem vzhůru, či svatyně ze svého inventáře svatyní, abyste aktivovali sílu
  duchů

Během svého kola musíte provést jednu akci. Na výběr máte z následujících tří
možností:

 • Pár kamenů: vyberte si jakýkoli dostupný kámen (viz „Dostupné kameny“,
  vlevo) z vrchního patra Dračího paláce a poté si vezměte druhý dostupný
  kámen z kteréhokoli patra Dračího paláce se stejným obrázkem jaký má první
  vybraný kámen.
 • Kámen a svatyně: vyberte si jakýkoli dostupný kámen z vrchního patra Dračího
  paláce a poté si vezměte 1 svatyni ze společného inventáře a přidejte ji do
  svého inventáře svatyní.
 • Odhození kamene: vyberte si jakýkoli dostupný kámen z vrchního patra Dračího
  paláce, který odhoďte, vezměte si jeden výtězný bod ze společného inventáře a přidejte ho do
  svého inventáře výtězných bodů.

Potom už se musíte podle přehledného návodu naučit jak pokládat kameny, sloučit kameny nebo jak využít síly draků či duchů. Hraní této hry je opravdu výjimečný zážitek, který jsem měla možnost sdílet se svými kamarády. Hra na první pohled může vypadat složitě, ale není tomu tak! Myslím si, že by ji zvládlo nakonec i malé dítě, takže je vhodná i pro rodiny. Jen zabere poměrně dost času, takže je vhodná na deštivé odpoledne. Co je další výhodou jsou opravdu krásné ilustrace herních desek a kvalita ostatních komponentů. Požitek vám přinese i pouhé cinkání kostiček při stavbě Dračího paláce!

Reklama