shutterstock-1517373437.jpg
Foto: Shutterstock

V Asii, zejména v Japonsku a Jižní Koreji, najdete spoustu zajímavých tematických kaváren. Samozřejmostí jsou psí, kočičí, mývalí… ale také Lego kavárna, kavárna Hello Kitty, selfie kavárna, komiksová kavárna nebo třeba kavárna s Mumínky. Jednou z těch nejbizarnějších je ale rozhodně hovínková kavárna, kterou najdete v Soulu.

Vítejte v Ddong Café, jedné z nejbláznivějších kaváren, která existuje. Ddong se dá do češtiny přeložit jako hovínko, v doslovném překladu by se tedy toto místo v češtině jmenovalo Hovínková kavárna. Skutečnost, že měl někdo tento nápad přivést k životu, je trochu zarážející. Ale má úspěch. Kavárna totiž v Soulu funguje už mnoho let a nouzi o návštěvníky rozhodně nemá.

Jakmile se přenesete přes název, najdete kuriozní zábavnou kavárnu, se spoooustou roztomilých bobků. Kavárna má nejen výzdobu s tématem hovínek, včetně polštářů, graffiti na stěnách nebo květináčů a hrnků ve tvaru záchodových mís, ale také spoustu hovínkových pochutin.

V Koreji je navíc tento koncept spojován s bohatstvím a štěstím. Mít sen, ve kterém vidíte hovínko nebo používáte toaletu, je podle Korejců dobrým znamením. Věští přicházející štěstí a prosperitu. Takže proč by vám nemohla přinést štěstí návštěva téhle originální kavárny? Však i u nás se říká, že šlápnutí do psího exkrementu přináší štěstí. 

Zdroje: Autorka článku, Korea By Me