Pozoruhodný rituál popisuje ve svém příspěvku k dnešnímu tématu čtenářka Anai. Jako malé jí dědeček vyráběl praporky z toaleťáku, které zapichoval do hovínek v míse. Anai tento rituál vydržel ještě dlouho...

Snažíte se děti přesvědčit ku kakání na záchůdek nějakým speciálním fíglem či taškařicí? Pokud ano, vyvarujte se praporkování - může to mít dlouhodobé následky, jak se přesvědčíte v příspěvku čtenářky Anai k dnešnímu tématu...


Odjakživa jsem trpěla problémy s ... no, však víte, s čím :-). Každý den, co moje paměť sahá, celá rodina (maminka, dědeček, babička) napjatě čekala na to, až udělám konečně hovínko a zřejmě kvůli motivaci vynalézavý geniální dědeček vymyslel, že když se mi ho podaří do mísy umístit (nočníkové období už si nepamatuju, ale zřejmě to probíhalo stejně), zapíchne se do něj praporek a s tím praporkem se teprve spláchne.
Když byl dědeček doma, vyráběl krásné praporky ze špejličky a papíru, pastelkami vybarvené. Když doma nebyl, maminka mě odbývala tak, že prostě zamotala jeden konec tehdejšího tvrdého toaleťáku, který nebyl v roli, ale „skládaný“ (pamětnice nad cca 40 let jistě vědí, jak vypadal), a zapíchla do hovínka.
No a když jsem už potom chodívala na WC samostatně, tak si jistě dovedete představit, že praporky jsem si vyráběla sama - byla jsem totiž přesvědčena, že to je normální rituál i pro dospělé, úplně stejně, jako si potom musím umýt ruce. :-)

Anai

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 31. března 2011: Nočník a záchůdek

Tentokrát si budeme povídat o dětech a jejich nočníkových či záchodových peripetiích...

  • Jak jste učily děti na nočník?
  • V kolika letech začaly děti samy chodit na nočník?
  • Měly jste (nebo máte) s nočníkem nějaký problém?
  • Jak jste problém řešily (nebo řešíte)?

Na tyto a další možné otázky mi odpovídejte formou krátkého příběhu nebo tipů do redakční pošty (viz e-mailová adresa uvedená níže). Váš příspěvek ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, tedy chcete-li mít šanci na uveřejnění a získání krásného dárku. Uzávěrka posílání příspěvků je 31. března 2011 ve 14.30 hodin, do předmětu mailu nezapomeňte uvést heslo (viz níže). A jaký bude onen slíbený dárek? Krásná (asi třiceti centimetrová) hračka ze sady Barbie: Ken FASHIONISTAS.

Ken

Reklama