Polévka

½ kg hovězí
maso s kostí
Dle chuti nastrouhanou zeleninu (mrkev, celer, petržel, kedluben) na kolečka pokrájený pórek cibule ve slupce petrželová a celerová nať, libeček
Sůl
Nudle

Omyté a očištěné maso spolu se zeleninou, cibulí a usekanou natí vložíme do hrnce s vodou osolíme a zvolna vaříme do změknutí masa. Zvlášť uvaříme nudle.

Španělský ptáček
(4 porce)

4 plátky hovězího masa (zadní)
1 sterilovaná okurka
1 vejce vařené
Kousek špeku či slaniny
4 plátky cibule
Hořčice
Olej
2 velké cibule
Sůl
Pepř
Sladká paprika
Mletý kmín
Hladká mouka
Voda nebo hovězí vývar

Každý plátek rozklepeme, osolíme, opepříme a potřeme hořčicí. Na užší stranu plátku položíme kousek slaniny, okurky, cibule a vajíčka. Opatrně zarolujeme. Pokud maso nedrží tvar, obvážeme režnou nití.

Na oleji (může být i sádlo) osmažíme cibuli, vložíme ptáčky a zprudka ze všech stran opečeme. Poté osolíme, přidáme sladkou papriku, kmín a podlijeme vodou nebo vývarem.Vaříme do měkka. Ptáčky vyjmeme, šťávu zahustíme (mouka + voda nebo studený vývar) a krátce povaříme.
 
Podáváme s rýží, bramborem nebo bramborovou kaší.

Dobrou chuť přeje,

– kominice

Soutěž Kuchařinky, kuchařky...

Vzhledem k tomu, že receptů přišlo velké množství, nestihli jsme je dnes uveřejnit do plánovaných 10.30 hodin. Proto jsme se rozhodli soutěž prodloužit do zítřka 15.00 hodin! 

Výhru, stylovou keramickou mističku Knorr, HERA Kuchařku, dietní čaj Wellness, balíček 30 ks žvýkačkových dražé Mentos a kávové bonbony Alpenliebe tedy získá soutěžící, pod jehož receptem (novinkou) bude v úterý 21. 10. 2008 v 15.00 hodin nejvíce diskusních příspěvků.

Přejeme dobrou chuť a hodně štěstí při soutěžení!


Reklama