Boj o Českou televizi neustává. Laviny výroků, výhrůžek, trestních stíhání a výpovědí zmítají všemi sdělovacími prostředky a zaměstnávají nejednoho člověka placeného z našich daní. O objektivitě zpravodajství ČT se dnes již nedá mluvit. Pitvat celý problém a ukazovat viníky tímto krátkým článkem nechci. Chci jen připomenout že za výroky jsou konkrétní lidé a jejich osudy a zážitky.
Podrobné rozbory nechme právníkům a seriozním novinám a časopisům. Pojďme se dozvědět něco osobního a nestyďme se, že chceme číst trochu pořádného bulváru. Dnes ve 12.00 zasedne za monitor a klávesnici v internetové kavárně Electra na Smíchově televizní vzbouřenec a rebel Martin Schmarcz. Nosič rychlých špuntů do velína a člověk, který prošel jak tištěnými médii, tak nyní redakcí publicistiky ČT.
Zeptat se ho můžete, na co chcete. Na jeho postoje, proč stávkuje apod. Ale také na takové věci, jako jestli mají rebelové oddělené záchodky, proč nechtějí vzbouřenci opustit velín (zlé jazyky tvrdí, že tolik kaviáru, řízečků a dobrého jídla národ ještě pohromadě neviděl), jak se dá v televizním studiu udržet hygiena a jestli je Bobošíková sexy a jak je to ve velíně se sexem.
Rozhovor začíná pět hodin před manifestací na Václavském náměstí na této adrese. A Martinu Schmarczovi se omlouvám za titulek. Vím, že není z těch, kteří by něco tak lacině bulvárního použili jako upoutávku na rozhovor se sebou. Ale nedalo mi to. A co Bobošík?
Reklama