Ahoj Míšo, nevím jestli můj zážitek s bílým pláštěm patří k těm humorným ale asi ano, protože když si na něj občas s manželem vzpomeneme, docela nás to pobaví.

Byl krásný, slunečný den a my jsme si udělali s dětmi výlet na kolech. Když jsme se už odpoledne vraceli domů, vzali jsme to kolem přehrady a jelikož cesta k ní vede do kopečka , slezla jsem z kola a šlapala vedle něho pěšky.

Najednou jsem ucítila bodnutí v noze, okamžitě jsem se podívala co se děje. Měla jsem na kotníku dvě malé dírky a z jedné z nich tekla krev.

zVe škole , kde jsem občas dávala i pozor, jsme se učili že když nás uštkne had jsou to dva vpichy blízko sebe. Nenapadlo mě tedy nic jiného - uštknul mě had.

Byli jsme kousek od domova, tak jsem jak jen nejrychleji to šlo, šlapala domů. Noha mi hrozně trnula a cítila jsem ji čím dál míň. Nasedli jsme kvapem do auta a řítili se směr nemocnice.

Na pohotovosti se mi na to lékařka podívala a poslala mě na traumatologii že nemá sérum.

Tam mě vzali přednostně, muž v bílém plášti s cedulkou Mudr. se podíval na ranky na noze, posadil na židličku vzal skalpel řízl mi do ní a vyčistil, sestře dal pokyn aby píchla pacientce tetanovku a mě, která jsem tam seděla jako hromádka neštěstí, téměř nevnímala své okolí a třásla se jak osika řekl klidným hlasem: "mladá paní to nebyl had ale krysa s ulomeným zubem“.

„Pokud by jste však měla šumění v uších, závratě a bylo vám špatně musíte přijít znovu."

Pan doktor ale nevěděl, že to, co právě řekl jsem už všechno v danou chvíli měla.

Ordinaci jsem opustila v mrákotách ale živá a doufala že to tak bude i nadále. Doma jsem usnula ,prý jak špalek a byla jediná z rodiny kdo tu noc spal.

Když jsem se hlásila u své obvodní lékařky a předala ji lékařskou zprávu docela ji její čtení pobavilo.

S lékařem který mi poskytl první pomoc jsem se už nikdy pak nesetkala ale matně si vybavuji že to byl mladý pohledný muž ale kdo ví, měla jsem přece šumění a závratě?..
Karlak

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Karlo, pobavila jsi nás všechny. Krysa s ulomeným zubem! Ten doktor byl jednička! Hele, a nebyl on to veterinář?

Pokud máte i vy co říci k tématu „Další prosím“, které se věnuje těm, koho vyhledáme, když nás něco trápí na těle, ale i na duchu, pište na redakce@zena-in.cz. Nejpůsobivější příspěvek bude po zásluze odměněn.

Reklama