DSC_0039.jpg (100 KB)

Houby můžete zpracovat jako mix, nemusíte je třídit podle druhů. Jen když se vám povede nasbírat třeba velké množství václavek, určitě z nich zkuste uvařit výbornou houbovou omáčku. Ta totiž z václavek chutná opravdu skvěle.

Recept na dokonalou houbovou omáčku najdete u nás na magazínu TADY.

houbova1.jpg (96 KB)

Houby, které si přinesete z lesa, můžete zpracovat na různé způsoby. Část usušit, část podusit a zmrazit. Když máte hodně drobnějších pevných hub, můžete je zavařit.

K zavaření hub můžete použít recept na nakládané houby, které najdete TADY.

houbysoctem.jpg (253 KB)

Ze zbytků a čistých odkrojků vyrobte houbové koření. Odřezky hub usušte a rozmixujte. Uchovávejte v pevně uzavřené sklenici. Tímto kořením potom rozvoníte cokoliv. Polévky, omáčky, omelety, slané koláče. 

Jak ideálně houby zamrazit? 

Když houby mrazíte, tak vždycky podušené. Nakrájejte je na malé kousky a poduste na sádle. Část můžete rovnou ochutit kmínem, část nechejte neochucenou. Takto podušené houby nechejte vychladnout, přendejte do sáčků nebo do plastových krabiček a zamrazte. Hlavně nikdy nezapomeňte popsat si krabičky - kde jsou houby neochucené a kde s kmínem.

Jak skladovat sušené houby?

Může se vám stát, že vám pečlivě nasušené houby sežerou moli. Můžete tomu předejít jednoduše. Pořádně vysušené plátky hub nasypejte do mikrotenového sáčku, pevně uzavřete a skladujte stejně jako podušené houby v mrazáku. Usušené houby zaberou málo místa a jsou v bezpečí.

Co výborného z čerstvých, sušených i mražených hub uvařit?

Houbová polévka

houbovykrem.jpg (278 KB)

Těstoviny s houbami

testovinyshoubami.jpg (80 KB)

Telecí kýta na houbách

tele3.jpg (376 KB)

Zdroj fotografií: Alena Kolaříková, Jana Nováková

Reklama