Další příspěvek je zajímavým pohledem na hobby, které by netrpěla žádná z nás. Přečtěte si příběh čtenářky s nickem Zdeničkaa, za který moc děkujeme

Dobré ránko, zasílám i svou zkušenost s mužskými koníčky.

Přítel a jeho „koníček"

Můj příběh nebude příliš optimistický ani veselý. Muži si zkrátka najdou koníčky, kterým my ženy údajně nerozumíme a nemůžeme je pochopit. I koníček mého dnes již - díkybohu - bývalého přítele jsem skutečně „nepochopila".

Seznámili jsme se na oslavě jednoho známého. Dá se říct, že to byla láska na první pohled. Taková ta, u které vám projede 220 W tělem a pořádně to zajiskří. Zamilovala jsem se téměř okamžitě a snad to i vypadalo, že jiskření bylo oboustranné. Vysoký charismatický muž, s čokoládově hnědýma očima a tím nejkrásnějším úsměvem, jaký jsem do té doby viděla. No prostě pohádka.

Po nějaké době jsme se dali dohromady. Okolí mě před ním varovalo. Prý není takový, jak vypadá. Ale já na rady pochopitelně nedala. Můj přítel byl jako z té současné reklamy, kde svalnatí „sběrači" sbírají jahody abychom si mohli pochutnat na lahodné zmrzlině. Pochopitelně mi ho ženské obecenstvo závidělo. Ale já měla klapky na očích. Neviděla jsem, neslyšela jsem.

Miloval sport, neustále měl tréninky, soustředění, turnaje. Na mnohé jsem jej doprovázela a vždy měla ráda jeho úspěchy. Když se dostavil neúspěch, byla jsem to zase já, která mu rozmlouvala ať nekončí, zatne zuby a jde dál. Nejdřív měl tréninky třikrát týdně, potom pět dní za týden. Nebylo m i to divné, vždyť to byl sportovec tělem i duší.

Bohužel jsem netušila, že jeho koníčkem není záliba ve sportu, ale něco úplně jiného. Byli jsme spolu nějaký rok. Nekontrolovala jsem ho, nedělala jsem mu přepadovky. Když prostě řekl, že někam jde, tak tam taky šel. Byla jsem si tím víceméně jistá. Nežárlila jsem, nebyla jsem hysterka a stíhačka. Sama jsem to nesnášela. Bohužel se mi má důvěra (až blbosto - přiznávám ) stala „osudnou".

Pochopili jste správně, nenaplňoval ho sport, ale nevěra. Zakázané ovoce nejlépe chutná. Neříkám, že byl svatoušek, než jsme se dali dohromady. Ale tak nějak jsem si myslela, že chlap ve třiceti pobere alespoň trochu rozumu a chce partnerku na celý život. Počítala jsem s ním jako s budoucím manželem, na co víc, třeba s otcem našich dětí. Pořád mi jen vykládal, jak žádnou takovou jako mě nepoznal a že ani žádnou takovou ani najít nemůže. Vařila jsem, prala, uklízela, nakupovala, starala se o domácnost a o něj ...

A co dělal on? Měl své „koníčky". Každý den jiný! Houby sport, ale ženské. Podezření z nevěry jsem sice měla, ale říkala jsem si, že to byl přece neudělal. Že má všechno, tak co by chtěl víc. Udělal a ne jednou, ani dvakrát. Za rok a půl vztahu mě podvedl tolikrát, že ke spočítání mi nakonec nestačily prsty na nohách ani na rukách. Nakonec ho napráskal jeho „nejlepší kamarád". Možná mu mě bylo líto, možná si třeba sám řekl, že co je moc, to je moc.

Výmluva po vykopnutí z domu byla prostá: ,,Někdo má rád chlast, já mám rád ženské. To nemůžeš pochopit?" - ne, nepochopila jsem... Zdeničkaa

To chápu, také bych nepochopila.

Má váš partner také hobby, které nechápete? Věnuje se mu na váš úkor? Co s tím děláte? Hádádte se kvůli tomu? Postěžujte si, dnešní téma je tu od toho.

Nebo jste naopak šťastná žena a máte společné zájmy? Jaké? Pochlubte se. Rádi si přečteme vaše příběhy.

Příspěvky na dnešní téma pište na redakce@zena-in.cz

Reklama