Jako každý, kdo má zahrádku, i já pěstuji všechno možné. Hlavně kytičky a keříčky. Máme kolem zahrady nasázené nádherné vzrostlé břízy. Jde z nich příjemný chládeček, ale to jsem ještě netušila, že právě díky těmto břízkám se mi podaří vypěstovat něco, co se jen tak někomu nepovede. Chodíme často a rádi do lesa na houby a všechny odkrojky a červavé houby jsem vždy dala do kyblíku, nalila na to vodu a vylila do rohu zahrady, právě pod tyto břízky.
Jaké bylo moje překvapení, když další rok na zahradě vyrostli tři nádherní kozáci. Od té doby vždy na podzim sklízím úrodu úžasných krásných houbiček. Loni jich bylo "čtyřicet krásných kousků", úplně zdravých . Šla jsem věšet prádlo a koukám jak blázen - všude houby. Byla jsem z toho v šoku, to mi věřte.
Došla jsem domů pro manžela a povídám: " Vem si košíček a nůž a pojď si sklidit ty houby." Koukal na mě jak na cvoka, ale šel, samozřejmě bez košíku, pro ten se pak musel vrátit!
Tak jsme sklidili tu nejneuvěřitelnější úrodu, jakou jsem na zahradě kdy viděla.

A jsem na ni náležitě pyšná! Doufám, že se dočkám i letos. Fotky bohužel nemám, ale příště na to budu určitě pamatovat, abych se s vámi o to mohla podělit.

 

Krásný den přeje majdalena.

 

Ahoj Jindřiško,

posílám fotku lilie, jejíž cibulky mi dala moje skorotchyně :-). Zajímavé je, že cibulky přečkají v zemi i větší mrazy. Lilie nám každoročně dělají radost svými nádhernými květy po celé zahrádce.

 

čtenářka Terunka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Milá Jindřiško,

posílám fotku růží z naší zahrádky. Kytičky miluju, máme je úplně všude :-).

 

Jozefina

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krásné fotky se mi hromadí v mailu, máte se na co těšit!

 

Hezký květnovo květinový den :-) vám přeje

Reklama