shutterstock-1053462110.jpg
Foto: Shutterstock

Kačenka česká neboli verpa bohemica je houba, která na první pohled vábně nevypadá, opak je ale pravdou. Svraštělý klobouk má jemnou chuť a hodí se do smetanových omáček.

Je příbuzná známějším smržům a kolují o ní legendy, že je jedovatá. Není, ale může se stát, že u někoho vyvolá alergickou reakci, proto s jejím prvním konzumováním buďte opatrní. Splést byste si ji mohli s ucháčem, kterého poznáte tak, že jeho klobouk není zvrásněný, ale jen zprohýbaný. Sbírat se nesmí kačenka náprstkovitá, která je považovaná za vzácný druh. Ta je od klasické kačenky poznat tak, že její klobouk vypadá jako náprstek a je spíše hladký.

shutterstock-271348679.jpg
Takto vypadá ucháč obecný, který je jedovatý. Foto: Shutterstock

Sběr je možný od konce února až do dubna, ale někdy se vyskytuje ještě v květnu. Najdete ji v listnatých lesích, parcích, v křovích, pod třešněmi, občas vyrůstá i z mulčovací kůry, třeba i na sídlišti. Má ráda vápenité půdy.

shutterstock-1923933716.jpg
Foto: Shutterstock

Má také blahodárné vlivy na lidský organismus. Obsahuje polyfenoly, které mají antioxidační účinky a jsou dobrou složkou prevence proti kornatění tepen.

Zdroj: Kniha Průvodce přírodou: Houby od M. Svrčka a web České mykologické společnosti

Reklama