Houbová sezóna je tady. Určitě na vás na sociálních sítích vyskakují fotky houbových úlovků vašich známých, možná jste už byli sami v lese a donesli jste si pěknou nadílku. Houbové pokrmy jsou velmi oblíbené, jen houby samotné nemají v syrové podobě velkou trvanlivost, musí se co nejdříve zpracovat. Ideálním postupem je sušení nebo zamražení.

houby

Zeptali jsme se naší redaktorky Vaření a foodblogerky Elly, jak zpracovává houby, protože nás toto téma velmi zajímá.

Z jakých hub nejraději vaříš?
Ráda vařím z hub, které posbírám. Nejsem vybíravá. Houby zpracovávám jako mix, netřídím je. Když mám hodně václavek, tak nezapomenu uvařit houbovou omáčku. S václavkami je totiž nejlepší.  

Jak houby zpracováváš, sušíš nebo zamrazuješ?
Houbový úlovek zpracuji na různé způsoby. Část usuším, část podusím a zmrazím, a když mám hodně malinkých houbiček, tak je zavařuji. Ze zbytků a čistých odkrojků vyrábím houbové koření. Odřezky hub usuším a pomelu. Uchovávám v pevně uzavřené sklenici. Tímto kořením potom rozvoníte cokoliv. Polévky, omáčky, omelety, slané koláče. 

Jak ideálně houby zamrazit? Je několik postupů, jaký ti z nich přijde nejlepší?
Když houby mrazím, tak vždycky podušené. Nakrájím je na malé kousky a podusím na sádle. Část rovnou ochutím kmínem, část nechám neochucenou. Takto podušené houby nechám vychladnout, přendám do sáčků nebo do plastových krabiček a zamrazím. Hlavně nikdy nesmím zapomenout popsat si krabičky - kde jsou houby neochucené a kde s kmínem.

Když se houby usuší, jak je ideálně skladovat, aby je nenapadli potravinoví moli?

Dříve se mi bohužel stalo několikrát, že mi pečlivě nasušené houby sežrali moli. Byla jsem pěkně naštvaná. Od té doby mám zaručený postup a nad moly jsem vyzrála. Pořádně vysušené plátky hub nasypu do mikrotenového sáčku, pevně uzavřu a skladuju stejně jako podušené houby v mrazáku. Usušené houby zaberou málo místa a jsou v bezpečí.

houby

Jak zpracovávají houby ostatní z redakce? 

Katka Růžičková: Já houby suším. Pak je dávám do uzavíratelných sklenic kvůli potravinovým molům.

Klára Křížová: Houby, které nesníme, nakrájím na kousky nebo na plátky, osmažím na oleji, případně i na cibulce a rozporcuju do mikrotenových sáčků, ty pak dám do mrazáku.

Jitka Turková: Je je buď usuším, nebo je naložím do octa, do malých skleniček.

Klára Tichá: Houby nesbírám, když mi je někdo dá, tak je hned sním.

Míša Malečková: Houby zamražuju, nejprve po plátkách a pak je sesypu do pytlíčku, aby se mi neslepily.

 

Naše tipy:

Jak správně zamrazit houby?

Když do mrazáku uložíte čerstvé houby, pouze očištěné a nakrájené na kousky, zmrazíte v nich také mykotoxiny, které rozhodně neprospívají lidskému zdraví. Po rozmražení a následné tepelné úpravě v houbách zůstanou a vy je pěkně zkonzumujete. Nemusí vám být zrovna špatně, ale takto upravenými houbami trpí slinivka.

Proto je vhodnější houby očistit, pokrájet na pokud možno stejnoměrné kousky a lehce tepelně zpracovat. Stačí jen na dno hrnce nalít trochu vody, nechat jí zavřít, pět minut houby v této vodě povařit, scedit, nechat vychladnout, uložit do krabičky a zamrazit. Kromě toho, že máte houby zdravě uchované, tak zaberou v mrazáku mnohem méně místa.

Sušené houby - dokonalé aroma

Část hub, především ty bílé, je vhodnější usušit. Mnohem více se rozvine jejich vůně. Houby nakrájíme na plátky silné asi 3 mm a sušíme na vzduchu, na sítích. Občas je prohrábneme, aby se usušily rovnoměrně. Dobře usušené houby se musí lámat. Skladujeme je v uzavřené sklenici, aby nenatahovaly vzdušnou vlhkost.

houby

Naše články:

Reklama