shutterstock-2103946637.jpg
Foto: Shutterstock

Většina z nás si už bez tohoto pomocníka nedokáže představit líčení. Stejně to má i vizážistka celebrit Mary Phillips, která líčí například Kendall Jenner, Hailey Bieber nebo Jennifer Lopez. 

Přes to, že s beauty blenderem pracuje mnoho žen, málokterá ho používá správně. Rea Ann Silva, která za touto houbičkou ve tvaru slzy stojí, říká, že byla navržena tak, aby se používala vlhká. Zvětší totiž svůj objem, bude měkčí a při aplikaci do sebe nenasákne tolik make-upu. „Pro čistý, lehký, přirozený finiš používám houbičku navlhčenou," potvrzuje make-up artista Sam Chapman.

Před každým použitím beauty blender tedy strčte pod kohoutek s tekoucí vodou a následně z něj důkladně vymačkejte přebytečnou vodu, aby zůstal vlhký a hezky baculatý, ale ne příliš mokrý. V létě můžete použít studenou vodu pro osvěžení a povzbuzení pokožky, v zimě zase teplou, která pomůže obličej uvolnit a produkty rozehřát, aby byly poddajnější a lépe se s nimi na pleti pracovalo.  

Make-up je důležité do pleti houbičkou jemně vklepávat. Rozhodně se ho s ní však nesnažte roztírat. Dá se použít také na nanášení pudru, tvářenky nebo bronzeru.

Jak často měnit houbičku?

Podle odborníků by se kosmetické houbičky obecně měly měnit každé tři měsíce, ale také záleží na tom, jak často je čistíte. Samozřejmě by bylo nejlepší je mýt po každém použití, aby zůstaly bez bakterií. Odborníci však doporučují alespoň dvakrát měsíčně.

Houbičku je dobré čistit přípravkem, který je k tomu přímo určený, případně výrobci doporučují dětské šampóny, které jsou šetrné a neobsahují látky, které by mohly škodit pleti. Mnoho lidí na sociálních sítí radí čistit houbičku jarem na nádobí. Je to sice účinný způsob, který ji zbaví nečistot a zbytků make-upu, ale opravdu si pak chcete zbytky jaru, které v ní ulpí, dávat následně na obličej?

shutterstock-2207196575.jpg
Foto: Shutterstock

Zdroje: Glamou Magazine, IPSY, mbg lifestyle