Hotel Palace, PrahaPřesně před sto lety se ubytovali první hosté v jednom z nejznámějších a nejluxusnějších hotelů v naší metropoli.

Nově otevřený Hotel Palace Praha zahájil svůj provoz 21. dubna 1909.

Podobu této pozoruhodné stavby vybudované ve stylu vídeňské secese navrhl František Buldra, toho času známý pražský stavitel a vlastník hotelu v jedné osobě, společně s architektem Georgem Justichem.

V roce 1924 budovu zakoupil Emanuel Oppel. Hotel se stal poté nejen vyhledávaným společenským a kulturním centrem, ale i jedním z prvních pětihvězdičkových pražských hotelů.

Hotel Palace, PrahaV roce 1986 byl Hotel Palace uzavřen a k jeho znovuotevření došlo až po náročné rekonstrukci o tři roky později.

V minulosti poctila svou návštěvou člena elitní skupiny „The Leading Hotels of The World“ už celá řada prominentních hostů.

Například trumpetista a zpěvák Louis Armstrong, „černá“ tanečnice Josephine Bakerová, manželka bývalého amerického prezidenta a později řeckého rejdaře Jacqueline Onassisová Kennedyová, dirigent Rafael Kubelík nebo zpěvák a hudebník Bob Dylan.

Reklama