karluv-most.jpgFoto: žena-in.cz

„Když jsme vyhlásili, že pořádáme společné setkání na Karlově mostě a spustili jsme rezervační systém, byla všechny místa během čtyř hodin zaplněna, lidé se touží potkávat. Na 515 metrů dlouhém Karlově mostě jsme prostřeli 515 metrů dlouhý stůl s bílými ubrusy a květinami ve vázách. Přijít mohl kdokoliv, podmínkou bylo pouze to, aby něco donesl: bábovku, koláče, husu nebo třeba růži do vázy. Atmosféra společného setkání byla neuvěřitelná, povečeřet přímo na Karlově mostě je zážitkem na celý život. Byl bych rád, kdyby se touto akcí inspirovala i další města se svými mosty aby uspořádali podobný zážitek, třeba v Písku na Juditině mostě,“ přibližuje zážitek z netradičního setkání kavárník Ondřej Kobza za spolek Piána na ulici, který akci ve spolupráci s Prahou 1 organizoval.

 
Most jako symbol propojení

„Jeden z nejvýznamnějších Čechů je sv. Jan Nepomucký, patron všech mostů. Jeho sochu najdeme v nejzapadlejších vesničkách po celém světě. Most je velkým symbolem propojení. Chtěli jsme si ověřit, jestli si můžeme navzájem důvěřovat. Jestli můžeme sedět vedle někoho cizího a nabídnout mu třeba česnekovou pomazánku, kterou jsme doma připravili,“ dodává Ondřej Kobza.
 
„Akce Prostřený stůl se v menším provedení jako symbol setkávání sousedů dlouhodobě tradičně v Praze 1 organizují.  Akce Prostřený most šla podobným směrem a stává se též symbolem oživení historického centra Prahy. Chtěli jsme vyslat signál, že se zde opět žije a těšíme se na všechny slušné návštěvníky Prahy, kteří přijedou za jejími krásami. Tato akce se uskutečnila pouze jedenkrát, protože ji bylo možné zorganizovat jen díky této naprosto výjimečné situaci, kdy je Karlův most téměř prázdný. Něco podobného možná už nikdy nezažijeme,” říká starosta Prahy 1 Petr Hejma.

OI000419.jpgOI000423.jpg

Foto: žena-in.cz

Reklama