Dobrý den,
zase mě chytlo psaní, tak přispěji svou kapkou do téma Všehochuť.

Jak zklamat dítě...

Nedávno u nás ve městě probíhala prodejní výstava o bydlení a podobně a byli tam mimo jiné zástupci různých stavebních pojišťoven, mimo jiné i jedna nejmenovaná.

Já jsem šla na výstavu spolu se skoro 5letou dcerkou a v některých stáncích rozdávali bonbony, kalendáříky, omalovánky, prostě jak kde. U té jedné nejmenované byly ping-pongové míčky s logem stavebky. Dcerka samozřejmě u stánku vytrvale stála a kam jinam by hleděla než na ty míčky. Hosteska hned samozřejmě začala: "Ahoj holčičko, chceš ten míček? Ale musíš nám nakreslit našeho maskota, tohle zvířátko," a ukázala na ... ono rezavé zvířátko.

Já jsem věděla, že holt to zvíře neumí, ale zkusily jsme si vzít papír a že to třeba půjde.
Hosteska před ni položila míček coby motivaci a dcerka né a né něco kloudného nakreslit. Vyšla z toho taková nic moc kresbička čehosi oranžového... Hosteska se na ni přísným zrakem podívala, rychlým pohybem shrábla míček ze stolečku a řekla: "Tak tohle přece není liška! To jste mohly říct, že ji neumí nakreslit!"

Já i dcera jsme vykulily oči, že se takto chová, a nekompromisně se s námi rozloučila. Dcera měla samozřejmně okamžitě krokodýlí slzy a já cítila takové rozhořčení.... jakoby tu pojišťovnu ubylo o míček za 3 koruny. Zbytek výstavy jsme již nechtěly procházet, obě jsme měly po náladě a jely jsme domů... O to je to smutnější, že u této pojišťovny mám rok účet....

linde

Milá linde, tak tohle je opravdu síla. Doslova se mi otevřela kudla v kapse. Pozdravuj svou šikovnou holčičku a vyřiď jí, že se může těšit alespoň na cenu útěchy. Posíláme jí krásný žlutý plyšový banán. Snad ji potěší....

Reklama