hotel.jpg

Foto: Shutterstock

Průzkum o tom, co si jsou schopni hosté odnést domů, zahrnoval 1157 čtyř a pětihvězdičkových hotelů. Podle Wellness Heaven si hoteloví hosté ze svých pokojů často odnášejí například matrace. To muselo za uplynulé dva roky řešit 49 zařízení. Podle hoteliérů se většina těchto krádeží udála v noci. „Řekli mi, že se to stává převážně v nočních hodinách, kdy je zavřená recepce, takže tam nikdo není. Některé hotely mají záznamy z bezpečnostních kamer, na nichž je vidět, jak matrace převážejí ve výtahu,“ řekl pro CNN výkonný ředitel Wellness Heaven Tassilo Keilmann.
 
Někteří se zase rádi obohatí kávovarem. Jiní chtěli odcizit také televizory, umělecká díla či tablety. Jeden host ve Francii si dokonce chtěl domů odnést vycpanou hlavu divokého zvířete. To se mu však nepodařilo, protože byl přistižen personálem. Případ měl však vtipnou dohru. Předmět totiž koupili mužovi přátelé a dali mu ho jako svatební dar. V Anglii si z hotelu host zase odnesl čísla z dveří. Personál to zjistil až ve chvíli, kdy nový návštěvník nemohl najít svůj pokoj.
 
Nejčastěji hosté podle průzkumu, do kterého byly zapojeny zejména asijské a evropské hotely, kradou ručníky, župany, věšáky a pera. Typy zlodějů se v průzkumu lišily podle počtu hvězdiček hotelu. Zatímco v pětihvězdičkových mizely častěji televize, tablety či matrace, ve čtyřhvězdičkových mizely spíše baterie nebo dálkové ovladače. „Dost mě to překvapilo, protože hotel může snadno zjistit, kdo to ukradl. Pokojská po check-outu pokoj prohlédne a hned si všimne, když náhodou zmizí třeba matrace nebo televize," diví se Keilmann.

Reklama