Máte nějaké místečko, kde nabudete vždy dojmu, že je na světě krásně, že nemáte žádné starost, a na všechna trápení zapomenete? Já mám to štěstí, že jedno takové znám. Medový Újezd. V místní hospůdce, do jejíž otevírací doby se jen stěží trefíte, se zastavil čas.

hostinec

Malá vesnička s krásným názvem Medový Újezd leží v západních Čechách, nedaleko Rokycan. Ve vsi, kde se podle místních rozlišuje horní a dolní část obce, žije asi 200 obyvatel. V horní části obce je hezky upravené koupaliště se saunou.

V dolní části je hostinec, podle nápisu na fasádě zde stojí od roku 1924. Podle pana Černíka, který je v Medovém Újezdě od roku 1948 a o hostinec se stará, je hospoda ale starší, letopočet na fasádě je prý jen údajem, kdy byly dům a fasáda upravovány.

Pokud si objednáte pivo, nebude na stole do několika vteřin, přestože jste v hospůdce třeba jediným hostem. Točení piva je zde malým obřadem. Odměnou za čekání je ale výborné pivo s pořádnou bílou peřinou navrch.

hostinec2

Vedle pípy visí záruční list pro chlazení, které v roce 1939 dodali bratři Horákové. Záruční doba byla stanovena na jeden rok. Chlazení slouží ale až do dnešního dne, sice, jak říká pan Černík, už to nemaká tak dobře, ale pořád to funguje.

pipa

zarucni list na chlazeni

Za závěsem se schovává velký taneční sál, který pamatuje nejednu tancovačku. V posledních letech sál opět ožil koncerty slavných hudebníků, jako je Ivan Hlas, Vladimír Mišík, Radim Hladík a BlueEffect atd. Při koncertech zde vládne nepopsatelná tajemná atmosféra, kterou si oblíbili i hudebníci a jezdí sem opakovaně.

Dokonce se prý předhánějí, zda a kolikrát kdo hrál v Medovém Újezdě! Ty koncerty stojí opravdu za to!

hospoda uvnitrsal

 

vitrina

Otevírací doba

pondělí–čtvrtek  ZAVŘENO

pátek 18–24

sobota 12–14  18–24

neděle 12–14

Stránky obce Medový Újezd

 

 

 

Hostinec v Medovém Újezdě má neuvěřitelnou atmosféru. Stačí překročit práh, na všechny běžné starosti zapomenete a jste jako v jiné době. Pokud budete mít cestu okolo a trefíte se do otevírací doby, určitě se tam zastavte!

Reklama