6356909553a68obrazek.png
Foto: IDM Südtirol/Harald Wisthaler

Nové lanovky i sjezdovky a staré dobré světové poháry

Na Kronplatzu se otevře nová černá sjezdovka blízko trati světového poháru na jižní straně, bude sloužit také pro trénink předních lyžařů. Ve Val Gardeně nahradí dvousedačku na Spitzbühl šestimístná lanovka. Ve Speikbodenu se těší na první vyhřívanou osmisedačku v celém Ahrnském údolí, nahradí třicet let starou lanovku na Seenock. Na vrcholu tam najdete snow park, zábavnou lajnu, měřenou rychlou trať i vytyčený slalom. Kapacita lanovky bude nyní 3400 osob za hodinu.
Na Rosskopf/Monte Cavallo (1860 m) nad Sterzingem se rozjede po 35 letech nová desetimístná kabinková lanovka z dílny domácí značky Leitner. A vzhledem k tomu, že Obereggen slaví padesát let resortu, zářit to bude i tady s novým propojením do trentinského Pampeaga.
Obohatit si pobyt na lyžích se dá i spojením se sledováním vrcholných sportovních podniků. Světový pohár alpských lyžařů má na programu super-G a sjezd mužů ve Val Gardeně na Saslongu (16.-17. 12.) a následující dva obří slalomy mužů v Alta Badia (18.-19. 12.). Ženy pojedou obří slalom na Kronplatzu v San Vigiliu (24. 1.).
A nedaleko odtud leží biatlonová Mekka Anterselva/Antholz, kde se koná světový pohár i s českými reprezentanty 19.-22. 1. O kus dál v Innichenu/San Candidu se jede už 20.-22. 12. světový pohár ve skikrosu. A 4.-5. 2. i světový pohár v běhu na lyžích v Toblachu/Dobbiacu.

Více informací najdete zde.

63569136a3369obrazek.png

63569172502c5obrazek.png
Foto: IDM Südtirol/Alex Moling

Předvánoční slevy nejen jako Superpremiére

V předvánočním čase se můžete těšit jako obvykle na výhodnější ceny skipasů v celé síti Dolomiti Superski v rámci programu Superpremiére. Zahrnuje cenu čtyřdenního ubytování i skipasů za cenu 3 dní a osmidenního za cenu 6 dní. K tomu platí i lepší ceny pro materiál v půjčovnách a služby lyžařských škol. Děti od tří do osmi let dostanou volné skipasy na ten samý čas, kdy si ho rodiče koupí. Podobná nabídka platí i na jaře při Spring Days 18.-24. 3. (7denní za cenu 6denního a 4 denní za cenu 3 denního).
Pouze Gitschberg-Jochtal přidává ještě 50% Sci speciál v termínu 7.-22. 12. Včetně aperitivu s Cavaliéry, lyžařským doprovodem na sjezdovce. Pak také 7.-28. ledna a 11.3.-10.4. prodávají ubytování za 7 nocí za cenu 6 a k tomu 6denní skipas za cenu 5denního.
Na ledovci Val Senales/Schnalstal, kde se už jezdí, stojí skipas pro děti do 9 let jen 4 eura. Koupit si můžete také bodovou Schnupperkarte, ta je vhodná hlavně pro začátečníky, kteří ještě hůře plánují, kolik vydrží.
Suldenu stojí adventní skipas na 6 dní cenu 4denního a 13denní cenu 9denního. Na závěr zimy v dubnu (15.-22. 4.) můžete přijet na „Párový týden“, kdy pořídíte dva skipasy za cenu jednoho.
Ratschings-Jaufen zvou na uvítací víkend 16.-18. 12. s cenami skipasů 35, 60 a 80 eur na 1, 2 a 3 dny.
Skiworld Ahrntal (Speikboden a Klausberg) přidává skipasy zcela zdarma na 3 nebo 6 dní, pokud se zde ubytujete ve vybraných hotelích na 4 nebo 7 nocí. Děti do osmi let tu jezdí zdarma.

635693b535e59obrazek.png
Foto: IDM Südtirol/Alex Filz

Magie světel a vůní aneb vánoční trhy ve městech i na venkově

Vánoční trhy s magií světel, vůní jablečného štrúdlu a svařeného vína nebo stánky s rukodělnými výrobky, se jako tradičně chystají ve větších městech Meran/Merano s nostalgií po císařské éře, Bruneck/Brunico s kombinací středověkého hradu a sportovního životaběhu na okolních kopcích, Bozen/Bolzano s metropolitním nádechem, Sterzing/Vipiteno s unikátní Zwölfskou věží a Brixen/Bressanone s duchem starého biskupského sídla, na jehož nádvoří se opět bude hrát také půvabný muzikál Liora se světelnou animací na zdech paláce. Malebná venkovská tržiště se otevřou také u Karentského jezera/Lago Caldaro, v Sarntalu nebo Rittenu/Renon.
Poznávací hodnotu vaší cesty násobí i bydlení v nových hotelích nebo penzionech, máte z čeho vybírat. Tak třeba „workation“ hotel Ama Stay v San Vigiliu na Kronplatzu, luxusní rodinný Familiamus v Meransenu pod Gitschbergem, 4hvězdičkový superior Movi Apart v Corvaře, nástupu na sjezdovky v Alta Badia, přímo na nich stojí i Rifugio Crep de Munt. Dále potěší Amus Chalets v Rasunu u Anterselvy, tamtéž i B&B Rousa, útulný penzionek v historické budově, či designový My Daum v opuštěném místě v lesích nad Bolzanem, anebo Ariane´s Guesthouse v Sextenu v regionu 3 Zinnen/Tre Cime.

Více o Jižním Tyrolsku se dozvíte na www.suedtirol.info.
635693fd7aff3obrazek.png


Reklama