Horské káry na Plose

Bikepark nad Brixenem už je vyhlášený, ale vydovádět se tu na horských kárách? To si užil zatím málokdo. Na devítikilometrovou sjezdovku se spustíte na trojkolkách podoby někde mezi harlejem a motokárou. Tyhle „mountaincart“ nemají motor, ani pedály, o to potřebují lepší brzdy. Půjčit si je můžete samozřejmě i s helmou (jen pořádné boty si vezměte vlastní) u horní stanice lanovky na Plose. Tak ať to sviští! Více zde. 
 
62b458ae80693obrazek.png
© Adrenaline Adventures/Jochen Schweizer
 
Největší evropská ziplajna v San Vigiliu

3 kilometry ve vzduchu v 7 sekcích, 800 metrů měří nejdelší z nich. 100 metrů nad zemí. 400 metrů výškového rozdílu (začínáme v 1600 m, kam vás doveze terénní vůz). Rychlost 80 km/h. Panoramatický výhled 360 stupňů. To jsou parametry nejrozsáhlejší ziplajny v Evropě, kterou se pyšní zážitkový park v San Vigilio di Marebbe/St. Vigil in Enneberg, nádherném koutě jihotyrolských Dolomit. Rozbuší se vám srdce a krevní řečiště zaplaví adrenalin. Buďte si jistí, že vteřiny nad údolím si budete pamatovat roky až do konce života. Více zde. 
 
62b458bbc1bd2obrazek.png
© Rafting Club Active Ahrntal
 
Vodní hrátky na raftu, kajaku nebo při canyoningu

Jak nejlíp zdolat divoké horské peřeje? Odpovědět vám pomůže tým zkušených průvodců v Rafting Club Activ v Sand in Taufers, kteří se jako první v Jižním Tyrolsku začali věnovat vodním hrátkám (pro nás v magickém roce 1989…). Druhou základnu mají v St. Sigmundu a vyrážejí na řeky v Pusterském i Eisackém údolí. Vyzkoušet s nimi můžete týmový rafting (třeba na řece Ahr z Luttachu do Mühlenu), individuální kajaky (panoramatická rodinná jízda z Reinzu do Mühlbachu) i zábavný canyoning (třeba na cestě z Luttachu do Drittelsandu si sklouznete 50metrový vodopád). Vybrat si už musíte sami. Anebo prověříte všechny možnosti? Více zde.
 
62b458cc465deobrazek.png
© Alta Badia Bike Beats Trails/Alex Moling
 
Ladínská bikovačka aneb Alta Badia trails

Bikeři mají ve zdejším kraji jistotu výtečných terénů přímo v lyžařských areálech na Kronplatzu, ve Val Gardeně, Seiser Almu nebo Carezze. Pokud byste je chtěli projet všechny, vyhraďte si hóóódně dlouhou dovolenou, raději pár let za sebou. Ale pokud ji nemáte, stojí za to objevovat méně známé resorty. Co takhle na náhorní plošině v Alta Badia? Mezi sjezdovkami v Corvaře, La Ville a San Cassianu tady vyrostla síť dirt i flow trailů všeho druhu i s northshore sekcemi. Taktéž s půvabnými jmény v řeči Ladínů, zdejších obyvatel, kteří si tu uchovali svébytný jazyk i kulturu po mnoho staletí. Nejlepší pětka se jmenuje Ödli trail, Avëna trail, Cör trail, Fle trail a Mans trail. Začněte buď u lanovky na Piz Sorega ze San Cassiana nebo u sedačky Pralongia z Corvary. Více zde. 
 
62b458dee84d6obrazek.png
© Ahrntal Aktiv Kreativ/Harald Wisthaler
 
Ahrntalský mountainglamp

Neužít si fajnové bydlení, kuchyni a pohostinnost jihotyrolských penzionů a hotelů se při návštěvě nejsevernějšího italského regionu zdá takřka nemožným anachronismem. Zvlášť, pokud byste pak doma vyprávěli, že jste spali ve stanu. Ovšem je možné nepřijít o pohodlí a přitom dostat neobvyklý zážitek. Glamping neboli luxusní kempování najdete i tady, dokonce ve vyladěné verzi Mountainglamp. Kde jinde než právě tady si ji vychutnat? V Ahrnském údolí na jižní straně Alp s výhledem na 84 třítisícových vrcholů. Ze Selva del Molini musíte vyšlapat sami na horskou louku, kde budete sami blízko ke hvězdám v perfektně vybaveném rozlehlém stanu pro dva nebo pro celou rodinu. K tomu dostanete welcome drink a ochutnávku místních specialit, vstup do sauny i průvodce na večerní a ranní túru, nebo výšlap na elektrokole.

62b458f31c83aobrazek.png
© Ahrntal Aktiv Kreativ/Harald Wisthaler

Více informací najdete zde.
62b45929783c7obrazek.png

Reklama