Hezký zimní den,
co se mě týká, tak na zimní sporty mě moc neužije (když to vezmu kolem a kolem, tak vlastně na žádné). Zato můj muž a děti milují lyžování. Jen co letos napadl první sníh, už vyrazili do Krkonoš na "prkýnka". Dcerky lyžují od čtyř let a už roky se mě snaží přemluvit, abych se to taky naučila. Ale to se jim nikdy nepodaří. Vím, že se říká "nikdy neříkej nikdy", ale já to s klidným svědomím říct mohu.

Před mnoha lety jsem byla na lyžáku s učňákem a věřte, že horší týden jsem v životě nezažila. Do té doby jsem lyže viděla možná z rychlíku a ještě byla mlha. Naši měli motorový člun, a tak jsme brázdili spíš Vltavu než zasněžené kopce. Z lyžáku jsem se po týdnu vrátila samá modřina, neboť jsem sebou neustále mlátila o zem většinou na svoje nebo něčí vázání. Skutečně mě ten jediný týden odradil na celý život.

To ale samozřejmě neznamená, že bych nesnášela hory jako takové. Naopak, mám je moc ráda a tak rok co rok jezdíme na jarní prázdniny do Krkonoš. Děti a manžel si užijí na svazích a já, jelikož vždy bydlíme v apartmánu, jim vyvařuju dobrůtky a hlavně chodím na procházky a kochám se nádherně bílou krajinou.

A když vykoukne sluníčko a všechno se třpytí jako poseté diamanty, jsem v sedmém nebi. Ta nádhera mě dokáže nabít energií na hodně dlouhou dobu. Nikdy si neodpustím vyjet lanovkou na kopec a rozhlédnout se kolem. Pak se zase svezu dolů a je mi úplně jedno, že na mě ti na "prknech" divně koukají. Ten úchvatný pohled mi za to stojí.
Peguša

Milá Pegušo,
lyže jsou fajn, ale kdybych se na nich měla začít učit jako dospělá, nevím, nevím. Čím jsem starší, tím se na svahu víc bojím. Zkušeností s pády mými i cizími přibývá a tak se ani není čemu divit...

Každopádně jste odvážná, že si sjezdovku občas sjedete.

Připomínám, že s námi můžete dnes soutěžit! Pravidla rychlovky najdete zde.

Dnešní téma, na které nám můžete psát příspěvky, za které vás možná odměníme:
Hurá, zima je tu!

Radujete se také?
Nějaké zajímavé úrazy?

Máte rády zimní sporty?
Mrznou vám končetiny?

Stavíte sněhuláky?
Koulujete se?
Krasobruslíte?

Lyžujete ráda nebo z donucení?
Nesnášíte fronty na vleky?
Oblíbila jste si snowboard?
Zimní sport - grog a punč?

Máte fotografie z vašeho sportování?
Zimní sport - termální lázně?
Napište nám, odměníme Vás. Možná.

redakce@zena-in.cz

Reklama