V tomto týdnu dochází jen ke třem aspektům mezi hlavními planetami, a to v jeden den. Proto se tentokrát zaměříme na pohyb Luny, která během jednoho měsíce vytvoří všechny aspekty uvažované v astrologii s každou planetou a všemi znameními. Její běh má vztah spíše k náladě a rozmarům, spouští a směřuje působení energie ostatních planet.

V pondělí Luna prochází znamením Panny, kolem čtrnácté hodiny mine Jupiter – planetu rozvoje, štěstí a moci. Luna s Jupiterem na stejném stupni mívá co do činění s přesyceností, někdy jde o dojmy, zážitky, znamení Panny odkazuje na souvislost přesycení s prací. Kolem šesté večer je Luna v konfliktním postavení k Plutu - planetou radikálních změn tvořivosti a sexuality. Mohou se též vyskytnout hádky skrze peníze a děti. Po osmé hodině večer je Luna v souladu se Sluncem, takže spory by se měly urovnávat.

V úterý v 9 ráno je Luna nepříznivě k Merkuru, což by mohly být problémy v dopravě, myšlení bude bolet. Mezi desátou a jedenáctou hodinou Luna vchází do Vah, kterými prochází do čtvrtečního odpoledne. To je doba vhodná pro vyřizování sporů a smluv.

Ve středu po 2. hodině ráno je Luna v nepříznivém aspektu k Saturnu, většina z nás tento aspekt v klidu zaspí, můžeme znamenat chvilkové ochlazení vztahů, tendenci k rozebírání psychiky. Kolem osmé ráno harmonická vazba s Neptunem, ...snadněji vytušíme, co si druzí myslí a co chtějí, abychom udělali.

V poledne přechází Merkur - planeta symbolizující myšlení, zručnost a komunikaci do znamení Kozoroha, které nedávno opustil, a zůstane zde do 7. 2. Naše myšlení bude po tuto dobu pomalejší, konzervativnější a strategičtější.

V osmnáct hodin Venuše vchází do znamení Ryb, kudy bude procházet až do 8. února. Venuše symbolizuje city a vztahy, v Rybách je romantická, sentimentální, ale ze svých pocitů se nerada zpovídá. Některé vztahy mohou být obětovány pro vyšší zájem. Krátce před dvacátou bude měsíc proti Marsu - planetě síly a války. Můžeme být citlivější na agresivní chování, roztěkaní a nervózní. Větší náchylnost k úrazům.

Ve čtvrtek před šestou ráno je Luna v poslední čtvrti, můžeme mít zhoršenou náladu při pomyšlení na vztahy v zaměstnání.

Po sedmé hodině se objeví první aspekt, který se netýká Luny. Merkur je příznivě s Uranem, kterého v tento mimořádný den míjí Venuše. Měli bychom zvládnout většinu nečekaných změn ve vztazích jak partnerských, tak pracovních. Neodmítejme žádné nabídky, ani ty k odchodu, je-li součástí slušné odstupné.

Abychom se vrátili zpět k Luně, ta mezi třetí a čtvrtou odpoledne přehází do znamení Štíra, kde setrvá do sobotního večera. Krátce před pátou večer vytváří harmonický aspekt k Uranu, což znamená zájem o nové a neobvyklé věci, snadná adaptace na změny. O půl hodiny později další příznivé aspekty k Merkuru a Venuši - snadnější komunikace, smysl pro humor a snadnější navazování kontaktů.

V pátek po šesté je Luna příznivě k Saturnu: dává opatrnost a obezřetnost, vstřícný vztah k povinnostem, tendence napravovat chyby. Po poledni nepříznivě k Neptunu způsobuje zmatky a iluze. Před půlnocí příznivě k Jupiteru vyvolává optimismus.

V sobotu před třináctou hodinou máme Lunu příznivě postavenou vzhledem ke Slunci…znamená to více vitality, soulad v rodině.
Po osmnácté hodině přechází Luna do znamení Střelce, kudy bude procházet až do pondělí. S Lunou ve Střelci se nám lépe sportuje, máme chuť zdolat nějaký rekord, nebo se v naší oblíbené činnosti dostat o kousek dál. Pozor večer před dvacátou hodinou, kdy je Luna nepříznivě k Uranu: náchylnost k nehodám, poruchy el. spotřebičů, nervozita, sklony k provokacím.

V neděli krátce po půlnoci je Luna nepříznivě k Venuši … tendence vynucovat si zájem, nebo přehlížení partnera. Po čtrnácté hodině opět  příznivě k Neptunovy … zvýšená vnímavost, vhodné pro uměleckou nebo kulturní činnost a čarování.

Horoskopy pro jednotlivá znamení najdete zde : //zena-in.cz/horoskop.asp

!!! V těchto horoskopech není možné zohlednit individuální jedinečnost každého člověka, proto tyto výklady berte jen jako námět k zamyšlení či pobavení !!!  

           
Reklama