Astrologický rozbor osobnosti není všemocný, ale je na zcela jiné úrovni, než pojednání pouze podle znamení. Pokud totiž u člověka známe přesnou hodinu i místo narození, velmi ho tím konkretizujeme.

Dalo by se říci, že na světě by neměli být dva lidé se stejnou povahou. 

Celý „koláč“ horoskopu člověka má 12 domů, které jsou obsazené různými planetami. Každá planeta má jinou „povahu“ a každý dům má jinou „vizitku“. Například na vizitce 1. domu je  Beran a bydlí v něm naše schopnosti, vzhled i vnímání okolního světa. Podle toho, jaké planety ho obývají, lze tyto aspekty hodnotit.

 

Ascendent je vždy východním bodem horoskopu. Znamení, které na něm leží, ovlivňuje přímo naši bytost. Je naší tváří, kterou nastavujeme společnosti. Znamená to doslova, že povahu máme jako to znamení, ve kterém jsme se narodili, ale na veřejnost působíme jako znamení našeho ascendentu.

Descendent leží naproti ascendentu a ukazuje, jaké lidi nebo jaké povahy přitahujeme. Na descendentu je zajímavé také to, že vlastnosti, které má, máme i my, ale často je u sebe vidět nechceme, nebo o nich málo víme. Zato je máme tendenci vidět na druhých. A to jak ty pozitivní, tak i ty negativní.

Ascendent je tedy takové oblečení, ve kterém chodíme mezi lidi. Tak nás vnímají, tak se projevujeme.

Descendent je pak naším vlastním učitelem v pochopení sebe sama, a tím i druhých.

 Radek 1.

Tady jsou dvě ukázky dvou mužů. Oba jsou Radkové. Jeden z nich je Radek Kříž (uhodnete který?..:)) Druhý je také zajímavý.

Radek 1 se narodil 6. srpna 1968 ve 21.30 hodin v Podbořanech.

Slunečním znamením je Lev. Ascendent má ve Skopci a v prvním domě. Bude na první pohled sebevědomý jedinec, který bude působit suverénně a extrovertně. Skopec je agresivní, proto může být projev tohoto muže pro někoho příliš akční.

Naproti tomu descendent je ve Váhách, znamená to, že tenhle pán si hledá protiklad sebe sama. Potřebuje harmonii a blízkost umění. Bude ho přitahovat člověk, který mu vnese do života krásné věci, něco, co by mohl obdivovat, něco křehkého, o co by pečoval (viz též Venuše ve Lvu a v 6. domě). Vnitřně touží po míru, který reálně nežije. Bude urážlivý, ale snadno smířlivý. (Neptun v 7. domě, ale Jupiter v 6.).

Jen v kostce je celý horoskop Radka 1 postaven na sebedůvěře, která může být poškozena pouze pocitem zneuznání. Tento muž potřebuje svobodu a také obdiv. Motivují ho lidé, kteří mají postavení a kteří jsou oblíbení. Rád se blýskne. Vyhledává okázalé a drahé věci. Přesto, že má rád ženy a dává si záležet, aby byl dobrý, velkorysý společník a pozorný hostitel, bude spíše věrným partnerem. Velmi si zakládá na přátelství.

K podřízeným se chová autoritativně, ale ne s despektem. Projevuje zájem, je soucitný a přívětivý. Nezabývá se detaily. Přehlíží nepříjemné povinnosti. Organizuje práci druhým. Nestíhá, protože nedokáže krátkodobě plánovat čas. Jeho dlouhodobé plány budou obrovské a plné optimismu. Uskuteční jen zhruba polovinu. V zásadě je to schopný optimista.

 Radek 2.

Radek 2 je narozen 22. 1. 1972 ve 13.25 hodin v Pardubicích.

Sluneční znamení je Vodnář. Ascendent má v Blížencích a v 1. domě. Bude působit společensky. Jeho vystupování je přímé. Bude neodolatelný vypravěč. Svým ascendentem je nucen komunikovat. Slovo bude také jako největší zbraní. Jeho projev je výrazný, ale nenásilný.

Descendent je ve Střelci. Hledá hloubku a schopnost pohlédnout pod povrch. Zajímají ho lidé s určitou přesností. Všímá si zahrocení v komunikaci, sleduje podtext, zajímá ho skrytá podstata. Umí číst mezi řádky.

Jeho podstata je spíše romantická (Venuše v Rybách) a snová. Obává se citového poranění a ztráty milované osoby. Je vnímavý a schopný vycítit pocity a potřeby druhých.

Naproti tomu, je popudlivý (Mars ve Skopci), a když je podrážděn, často hodnotí své chování až zpětně a je překvapen. Je energický a vitální. Má zájem o jiné kultury a filozofie. V zaměstnání se mu líbí v oblasti umění. Každopádně potřebuje volnost a prostor. Je originální. Bude projevovat antipatie k různým institucím.

Nemá rád mantinely, i když sám mnohdy, ač nenásilně manipuluje okolí, které si toho zpravidla ani nevšimne pro jeho přátelský přístup. Bude-li se cítit svazován, či do něčeho nucen, prchne. Má analytické myšlení a smysl pro detail. Baví ho neobvyklá slovní spojení (Panna v 5. domě a Merkur v Kozorohu). V zásadě jde o citlivého, intuitivního, ale výbušného, originálního a neposedného chlapíka.

 

Máte zkušenosti s horoskopy? 

Reklama