O ascendentu a descendentu už v kostce něco víme. Teď jsou na řadě povahy jednotlivých planet, které bydlí v jednotlivých domech horoskopu.

Planety tak, jak jsou v domech umístěny, v souvislosti s tím, jak působí také samy na sebe, určují povahu, předpoklady, zdravotní dispozice, společenské působení, vztah k sexu i pravděpodobný výběr partnera.

To ale není žádná škola astrologie, protože ta je mnohem složitější. V kostce byste se ale už měli umět v „koláči“ zorientovat.

 

Slunce – Jsem  Aktivuje to, s čím souvisí dům, případně znamení. Prakticky je slunce naše podstata. Jak je ovlivněno v horoskopu Slunce, tak je působeno přímo na bytost. Poškozené Slunce, například Lilith (černá luna) je problém zasahující osobnost.

 

Měsíc – Cítím  Odráží naši ženskou stránku. Stav citového vnímání. Projev v partnerství i závislosti. Luna vystihuje i příliš citlivé reakce v té dané oblasti. Přijde na to, s čím je spojena. Spojuje tajemství i nedostatečnost. Míru empatie, duchovno.

 

Merkur  Myslím – zahrnuje inteligenci, vědomosti, obratnost, logiku, výdělek, finance, obchod.

 

Venuše – Miluji – Představuje přímo míru přátelských projevů a schopnost milovat. Je tady láska, oblíbenost, umění, manželské poměry, hry, blahobyt člověka. (např. v 5. domě – miluje život, umění, a je požitkářka. Vadí jí primitivní a neotesaný projev.

 

Mars  Chci  Skrývá osobní sílu, energii i agresi. Mars uvádí člověka do pohybu ovlivňuje jeho schopnost vybojovat si věci. Je to planeta válečná a energická. Znamená také vůli, mstu, ego i sport (např. v 10. domě – mohla by samostatně podnikat. Je nezávislá a touží po vítězství a společenském postavení.

 

Jupiter Štěstí  je symbolem štěstí, úspěchu. Určuje podle postavení a případného poškození míru schopnosti dosáhnout štěstí. Pocitu spokojenosti, šťastných náhod. Vnímání krásy.

 

SaturnBojím se, nevěřím  je mentorem, který neustále chodí a říká „Máš na to?“ „Dokážeš tohle, či tamto?“ Saturn je planetou frustrace a pokoření vlastních hodnost pramenících z nedostatku sebedůvěry. Je neustále připraven nám brát ideály. Podle domů udává, čeho se nám bude nejvíc nedostávat, co nás bude tížit.

 

Urana   Pohybuji se – Je planetou svobody a jejího chápání i potřeby. Jakým způsobem je ovlivněný Uran, tak se člověk staví ke svobodě a nezávislosti. Je planetou pohybu, tedy i cestování.

 

NeptunaTuším – Neptun je nejspornější planetou. Zahrnuje v sobě totiž všechno, co nelze pojmout pěti smysly. Zajímavé postavení Neptunu dává schopnost pohlédnout pod povrh věcí, schopnost intuice i mimosmyslového vnímání. Zesílený dává paranormální schopnosti i zkušenosti. Špatně postavený, je destruktivní a nebezpečný.

 

Pluto Smrt – Pluto je planetou podsvětí, smrti, jejího přijímání i vnímání. Je ale také planetou neřestí. Planetou těch nezákladnějších lidských pudů. Pluto v určitém postavení s Neptunem například vypovídá, že daná osoba je schopna předvídat nebezpečí i katastrofy. V jiném postavení může znamenat, že osoba by mohla být velmi nebezpečným člověkem.

 

Co říká horoskop Heather?

 

Je Blíženec s ascendentem ve Střelci  Její povaha se dívá do dálky. Projevuje zájem o všechno a zvláštní důraz bude klást na právo a spravedlnost. Projevuje se přátelsky, ale zkoumá každé slovo. Bude vitální a pracovitá. Její vystupování vyzařuje sílu.

 

Descendent v Blížencích – tutově ji rozčiluje všechno, co je vlastním rysem Blíženců. Sama o svých negacích ví a snaží se je eliminovat. Na druhých je nepřijímá a kritizuje. Má pocit, že když ona dokáže svou povahu korigovat, tak druzí také. Bude mít slabost pro dobrodružné povahy a touhu poznávat daleké kraje. Hodnotí okolí podle zevnějšku.

 

Merkur v Blížencích – Originální nápady a schopnost vidět věci z více úhlů.

 

Venuše v Beranu – Lze říci, že co si zamane ulovit, to uloví. Je šarmantní, ale neměla by pít. Pak se může špatně kontrolovat.

 

Mars ve Vahách – Víceméně nekonfliktní. Spory řeší raději rozumem a dlouho přemýšlí, zda je to či ono vhodné řešení. Rozladí ji disharmonie a netolerance.

 

Jupiter ve Štíru – Zvláštní kouzlo. Pro některé lidi okouzlující. Potřebuje pevný vztah. Velký důraz klade na soulad v erotických záležitostech. Ráda si zachová tajemný nádech. Obává se nemoci.

 

Saturn ve Vahách – Neustále kontroluje chování své i druhých. Může být podezíravá. Tento aspekt někdy znamená potřebu dobře zabezpečovat svůj majetek. Strach z okradení a ztráty.

 

Uran ve Střelci – Měla by si dávat pozor na nervy, odklon od reality a pocit znehybnění. Svoboda je pro ni hodně důležitá. Mohla by být sentimentální.

 

Heather, je tedy zřejmě v zásadě přímá, ambiciózní osoba, která se v životě neztratí. Má smysl pro romantické vztahy, které by jí mohly vycházet, pokud se příliš neodkloní od reality a příliš se nepoddá snům. Partnera bude hledat mezi lidmi, kteří jí budou mít co předat. Chce se učit a komunikovat. Ráda cestuje a nevylučuji, že si vybere domov třeba i daleko od rodiště. Zdravotně by si měla dávat pozor spíše na nemoci dýchacího ústrojí (astma a podobně), ale má poměrně hodně energie. Heather by měla také mít blízko k umění a poezii, a to aktivně. (Básnické střevo nebo schopnost hrát na nějaký nástroj a podobně.)

Heather bude mít štěstí na vlivné přátel a známé. Hodně dosáhne díky známostem. Je ovšem schopná se na pozici také udržet. Měla by si dávat pozor na to, jestli schopnosti a prostředky stačí na vytyčený cíl. Pocit neúspěchu nebo pád by těžko překonávala. Jinak bude mít ale spíše štěstí.

Přečtěte si také: Jak důležitý je ascendent?

Reklama