Překypuje energií, jede bez zastavení, má neuvěřitelný záběr... a najednou se stejně akčně svalí na kanape a v pěti sekundách usne jako špalek. Zkrátka všechno, co berani dělají, má náboj a jiskru. Jsou nositeli energie.

Vládnoucí planetou skopců je Mars. Bývají roztomile neohrabaní, a to i v tom, co říkají. Beran vyniká schopností pojmenovat věci přesně tak, jak jsou a ještě navíc, si k tomu vybrat tu pravou chvíli. Jejich upřímnost je bezelstná, i když někdy i bolí. Jejich otázky jsou přesně směrované.


Mezi mužem skopcem a ženou skopcem je rozdíl v přístupu k povinnostem. Žena beran je na tom o poznání lépe. Za předpokladu, že muže berana neovlivňuje ascendent v zemitém znamení, má vždy tendenci odsunout nepopulární povinnosti na později – nejlépe na nikdy.

 

Žena beran je schopna neuvěřitelných obětí ve vztazích.

 

Skopci se cítí dobře tam, kde je nějaká akce, proto si vybírají často povolání s možností pohybu. Mají dobrý cit pro hudbu a  kladný vztah k umění. Skopec je zábavný společník a nebývá dusivý. Muži jsou vznětliví, ale ne bezmyšlenkovití rváči. Beran se snadno rozzlobí, ale je s ním rozumná řeč. 

 

Zamilovaný muž beran je vynalézavý, originální a umí upoutat.

 

 

Jak si sednou?

 

Dvojice skopců, za dobře položeného horoskopu, může vytvořit kvalitní, silný pár. Jinak je to spíš boj o moc.
býkem je to lepší, je–li beran žena. Platí, že oba jsou rohatí, čili budou umínění. V takovém vztahu často ustoupí býk, ale jen na oko. Stranou si stejně takticky jede to své. Na rozdíl od berana totiž býk umí čekat.
S blížencem má skopec dost práce, protože povětšinou jdou vždy každý na jinou stranu, i když chtějí vlastně na stejné místo.
Rak bude pro skopce zajímavý svou péčí, pokud to nepřežene. Jinak beran často ochladne, protože raka pokládá za přecitlivělého bolestína.
Pro lva je skopec představitelem akce a rozhodně se s ním nenudí. Tohle spojení bývá časté, i když také často spalující a příliš ohnivé. Lev mívá tendenci skopce vést. Pokud se tedy skopec nechá…
S pannou to může být zajímavé, jestliže se beran zvládne přenést přes její věčné analyzování detailů. Panna může berana hodně naučit a on jí  rozesmát.
Skopci si často berou váhy. Možná je to pro jejich lásku k hudbě a umění, na které sice každý nahlíží každý jinak, ale i tak to bývá  silná vazba. Skopec je k váze tolerantní.
Na štíra je krátký skoro každý, takže i beránek. Často  ke štírovi vzplane (tak jako každý). Mohl by to být i zajímavý vztah, dokud se štír nepokusí skopce manipulovat, což dělá téměř s každým. Pak beran spolehlivě prchne.
Střelec se se skopcem snese poměrně dobře. Je lépe, když je tu skopec žena. Pak to bývá velmi ideální dvojice.
Kozoroh
se bude skopci jevit zprvu zajímavě tajuplnný, později by mohl nabýt dojmu, že ho brzdí.
U vodnářů je to loterie. Žena vodnářka je zpravidla velmi elegantní, a tak bude dobyvateli skopci jistě imponovat. Její pojetí vztahu ovšem bývá skopci záhy velmi vzdálené.

Vedle ryby by musel mít Skopec dostatek zábavy a akce. Když jí nebude muset věčně někde nahánět a lovit a jí nebude vadit, že jeho svět je zcela jinde, pak možná. Moc těchto spojení ale neznám.

 

V posteli není skopec žádný beránek.

Bývá divoký, vášnivý, akční a dominantní, ale ne bezohledný. Sex s ním netrvá zpravidla celou noc, ale jeden se nenudí. Je nenucený, rád vtipkuje a vymýšlí originální kousky, či polohy.

 

 

Dítě skopec
Hyperaktivní a veselý „hromdopolice“, který si umí udělat  kdekoli kamarády a nestraní se kolektivu, kde je rád v čele. Beránci jsou svéhlaví, hluční a všechno chtějí zkusit. Jsou bystří, ale neradi se učí. Musí se u toho totiž sedět a to je velice namáhavé. 

 

Mnoho Skopců trpí bolestmi hlavy. Často už od dětství.

 

Známí Skopci

Charles Chaplin, Vincent Van Gogh, Jan Amos Komenský, Bohumil Hrabal, Zdeněk Svěrák, Jiří Bartoška, Lucie Bílá, Roman Vojtek, Radim Uzel, Maxim Gorkij.

Reklama