V dnešním vydání můžete najít rozhovor se spisovatelkou Aghatou Christie. My jsme pro ni nechali sestavit i horoskop od naší redakční vědmy Míši Kudláčkové. Jak moc se Míša trefila?

Zadání znělo

Míšo, mám pro tebe nelehký úkol. Vypracuj horoskop pro tuto osobu, ale neřeknu ti, o koho se jedná: žena, narozena 15. září 1890 v Torquay v Anglii. A nepátrej po tom, o koho se jednalo, to zjistíš ve vydání.

A Míšina odpověď

Ta Tvoje žena má Uran, Měsíc a Merkur ve Váhách, Slunce a Saturn v Panně, Neptun, Pluto, severní uzel v Blížencích, Jupiter ve Vodnáři, Mars ve Střelci a Venuši ve Štíru. Bez ascendentu, který nemáme, protože nemáme hodinu, bohužel nemůžu být o moc konkrétnější, ale...

...jednalo se o ženu s šarmem a elegancí i ve společenském styku.

Její myšlení se orientovalo předně na mezilidské vztahy. Zajímala se intenzivně o myšlení, chování a osudy i osobní život jiných lidí. Byla by dobrý například právník. Měla velmi vyhraněný smysl pro spravedlnost. Ráda se klonila k lidem, kteří mají dobrou úroveň myšlení, dobré chování a dobrou pověst. Měla rozhodně umělecký vkus a tendenci k výrazným dramatickým kontrastům. Nebyla to náhodou herečka? Typ ženy „femme fatale“, která využívá svůj sexappeal k tomu, aby ovládala jiné lidi a manipulovala jimi.

Ani když byla silně uražena nebo jí někdo ublížil, neztrácela hrdost a důstojnost. Pokud dala pozornost a význam nějaké věci, byla zapáleným bojovníkem. Často u některých i neoblíbená pro horlivost, s níž se snažila jiné lidi přesvědčit o pravdivosti svých, leckdy i dost dogmatických názorů (to je tou silně obsazenou Pannou). Velmi inteligentní s neobvyklými, ale dobrými kombinačními schopnostmi (silný zemitý Merkur a Uran).

Vyhraněné vlastenecké postoje a slabost pro vojenské přehlídky a vojenskou hudbu. Touha po dobrodružství mohla odvádět její pozornost od důležitých věcí (Mars ve Střelci).

Její heslo: Právo má ten, kdo má moc. Vedle toho ale byla čestná. Měla smysl pro slušnost ve sportu a soutěžích. Na druhé straně si herní pravidla ale ráda vykládala po svém.

Mohla mít zvláštní vztah k své matce.

V lásce dominovala a při navazování milostných vztahů bych ji odhadla na typ všechno, nebo nic. Tipla bych víc partnerů, než přišel ten pravý. Pokud vůbec přišel...

Víc z toho nevydoluju - bez hodiny nemám ani systém domů. Stačí to takhle?

Odpověď: Stačí, Míšo, díky moc!

 

Kam dál?

Agatha Christie: Rozhovor ze záhrobí

 

Jak se Míša, podle vás, trefila?

Reklama