Zdravím,
horory jako filmy zrovna nemusím.

Ale já sama jsem zažila horor na vlastní kůži. Byla krutá mrazivá sobota večer. Můj muž i s dětmi se rozhodli jít do kina právě na nějaký horor. Já jsem odmítla se slovy, že by mě pak museli domů vézt na trakaři, protože by mi hrůzou úplně zdřevěněly nohy. Ještě než odešli, běžela u nás pračka.

Když odešli, pračka doprala a já jen v pantoflích, krátkém tričku a kraťasech šla věšet prádlo na balkon. A protože jsem hrozně "spořivá" (já blbec), zhasla jsem v pokoji světlo. Najednou se přihnal průvan a bum! Dveře od balkonu se s rachotem zabouchly a já jen nahmatala kouli místo kliky.

Co teď? Doma nikdo, ulice pode mnou vylidněná (asi byli všichni na tom zatraceném hororu v kině) a k sousedům pěkně daleko, tam bych se nedovolala. Opřela jsem se o zeď a pomalu začala obrůstat rampouchy.

Najednou jsem zaregistrovala světlo v pokoji. Bylo to světlo baterky. Dotyčný s ní šmejdil všude, po stole, v šuplíkách a já jen trnula. Že by zloděj? Ani jsem nedýchala a víc se přitlačila ke zdi. Ani ten mráz mě tolik nevadil. Za chvíli světlo a onen "zloděj" zmizely.

A mně nezbývalo, než čekat na zázrak. Ale ten nepřicházel a já se pomalu začala v duchu se všemi loučit, protože jsem si myslela, že přichází má poslední hodinka. Asi po půl hodině se najednou rozžehlo světlo v pokoji a já zahlédla dceru. Začala jsem bušit do skla u dveří.

Konečně! Už si mě všimla a honem běžela mi otevřít. Vpadla jsem do teplého pokoje po čtyřech a začala vřískat: "To je dost, už jsem myslala, že vás nikdy neuvidím. Jo a mimochodem, měli jsme tady zloděje. Hned se podívejte, co se ztratilo."

Udiveně se na mě všichni podívali: "Jaký zloděj, to byl přece taťka, zapomněl vzít lístky do kina a nechtěl svítit velkým světlem, tak použil baterku." Ozvala se rána v mém duchu. To, jak mi spadl balvan ze srdce, po oddychnutí, že je vše zase v pořádku. Od té doby, když jdu věšet prádlo na balkon (i v létě), si beru klíče od dveří na krk, co kdyby!

Bezhororový den tento i další přeje
 
Januše.

Ještěže to dobře dopadlo, manžel vám zahrál pěkné divadlo!


Jaké jste vy zažili horory?

Středa patří
HORORU
Líbí se Vám horory?
I když na vás stříká krev z plátna?
Že se nebojíte?
Ale bojíte a ráda, anebo ne?
Píšete horory?
Zažila jste sama horor?


Napište nám:
redakce@zena-in.cz

PROBÍHÁ PŘEDVÁNOČNÍ TURNAJ V PIŠKVORKÁCH

Reklama