S více než 300 lezeckými cestami patří region Filzmoos k největším a nejzajímavějším horolezeckým lokalitám ve východních Alpách.

Filzmoos

V horské vesničce Filzmoos se můžete vydat na jištěné, alpské ferráty nebo vyzkoušet sportovní lezení na na cestách všech obtížností. Exponovanější a náročnější cesty najdete zejména kolem známé hory Bischofsmütze. Krom toho tu najdete i lehce dostupné a velmi oblíbené lezecké lokality, tzv. Klettergarten, jako například Oberhofalm. Ten je díky převážně kratším a jednodušším cestám vhodný hlavně pro začátečníky.

Mezi turisty s pohorkami patří k nejoblíbenějším cílům pro výšlapy horská chata Hofpürglhütte. Ta stojí ve výšce 1.705 metrů nad Filzmoos a slouží také jako důležitý výchozí bod pro horolezce, kteří odtud podnikají túry do pohoří Dachsteingebirge nebo Gosaukamm.

V outdoorovém centru „Filzmoos aktiv“ se můžete poradit o cestě, domluvit si průvodce, nebo si zde můžete zapůjčit i lezecký materiál.

Filzmoos

Speciální horolezecké a turistické balíčky nabízejí místní hotely a penzióny, stejně jako informační centrum. Více informací na telefonu 0043 6453 8235 nebo na internetu ZDE.

Filzmoos je horolezeckým regionem č.1 v Salzbursku

Kolem hory Bischofsmütze najdete více než 300 lezeckých cest

  • Jištěné cesty alpského stylu (klettersteig či ferráta)
  • Moderní cesty pro sportovní lezení, atraktivní lezecké lokality (tzv. Klettergarten) a skály pro bouldrování
  • Horolezecké stěny v hale i venku vhodné pro trénink
  • Popis lezeckých cest a horolezecké mapy si můžete stáhnout ZDE

Informační centrum Filzmoos
Nr. 50
5532 Filzmoos
Rakousko

T: 0043 6453 8235
F: 0043 6453 8685
M: info@filzmoos.at
I: www.filzmoos.at

 

Reklama