Mladistvá tvář, postava často lepší než ve dvaceti, elán i zkušenosti. Ženy po čtyřicítce jsou dnes aktivní i atraktivní, a to i díky péči, kterou svému tělu věnují. Nemilým překvapením pak pro ně bývá střídání nálad, přecitlivělost či návaly horka, které mohou souviset s postupným poklesem produkce ženských hormonů. V takových chvílích se hodí nadhled a vnitřní rovnováha. Máme pro vás tip, jak je podpořit.

Rostlinné hormony ve vašich službách

Možná vás při procházce rozkvetlou loukou ani nenapadá, jaký poklad se na ní nachází. U nás hojně rozšířený jetel luční se vyznačuje vysokým obsahem isoflavonů, které jsou svou strukturou podobné hormonům estrogenům. Také se někdy označují jako fytoestrogeny. Isoflavony mají jemný harmonizující účinek právě na projevy doprovázející klimaterium. Mají navíc příznivý vliv na stav kůže a kostí. Známé jsou také jako antioxidanty. Studii potvrzující bezpečnost isoflavonů zveřejnil v roce 2015 Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA).

tabDoplněk stravy nenahrazuje zdravou a vyváženou stravu.

Inspirace z Asie

K významným zdrojům isoflavonů patří kromě jetele lučního sója. V této souvislosti je zajímavý fakt, že si asijské ženy, především Japonky, stěžují na doprovodné jevy klimakteria podstatně méně než ženy ze západních průmyslových států. V japonštině dokonce ani neexistuje výraz pro návaly horka v období přechodu. To může souviset s tím, že je v Asii více konzumována sója coby bohatý zdroj isoflavonů. Jídelníček japonských žen obsahuje 50 až 200 mg isoflavonů denně, zatímco u nás pouhých 5 mg. Možnost, jak je tělu dopřát, představují například doplňky stravy.

Hormonální rovnováha pro ženy po čtyřicítce

Jetel luční obsahuje jiné isoflavony než sója, a tak se látky z těchto rostlin dobře doplňují a pokrývají širokou škálu různých isoflavonů. Právě tuto kombinaci čistě rostlinných látek obsahuje doplněk stravy rakouské značky Dr. Böhm® Isoflavon 90 mg forte, který byl vyvinut speciálně pro ženy v období klimakteria a po něm. Přípravek navíc obsahuje vitamín B6, který přispívá k regulaci hormonální aktivity, a podporuje tak hormonální rovnováhu. Hodnotnou složkou je také pupalkový olej, který je bohatý na kyselinu gama-linolenovou, tedy zvláštní omega 6 mastnou kyselinu používanou například v přípravcích pro péči o pleť, k jejíž hydrataci přispívá. Dr. Böhm® Isoflavon 90 mg forte je dostání v lékárnách v balení obsahujícím 30 dražé. Více informací najdete na www.drboehm.cz

Reklama