P7110661.jpg

Foceno na Xiaomi 13 Pro

Vyzkoušeli jsme už různé fritézy, tak jsme byli zvědaví na to, v čem bude tahle jiná nebo lepší. Xiaomi je sice spíše značka známá především výrobou mobilních telefonů, ale můžeme říct, že i fritézy umí dobře.

Mi Smart Air Fryer má jednoduchý moderní a velice elegantní design, který zapadne do každé kuchyně. Tato fritéza je podle nás jednou z nejatraktivnějších možností na trhu. Je bílá, s černým chytrým displejem na přední straně a bez zbytečné hromady dalších tlačítek. Vše se ovládá právě na displeji. Je také poměrně kompaktní. A s kapacitou 3,5 litru zvládne udělat jídlo pro jednu až dvě osoby. Je tedy ideální pro páry nebo ty, kteří žijí sami a nepotřebují vařit hromadu jídla naráz.

FotoJeterz.jpg

Foceno na Xiaomi 13 Pro

Fritéza má chytré ovládání, takže ji můžete snadno ovládat přes aplikaci Xiaomi, kde ji můžete přidat ke svým dalších chytrým zařízením. I když jsme nejdříve se synchronizací fritézy s telefonem trochu bojovali, nakonec se nám to podařilo.

64b12e0c6977dobrazek.png
Foto: Shutterstock

Teď ale k přípravě jídla. Nastavení bylo snadné, jednoduše jsme fritézu zapojili a šlo se na věc. Fritéza má několik přednastavených možností. My jsme v ní zkoušeli připravit rybí prsty, které jsou oblíbené zejména u dětí. Zvolili jsme tedy možnost pro přípravu ryby a také jsme nastavili, že je fritéza plná jen z poloviny. To je vše, víc není potřeba.K rybím prstů jsme ve fritéze připravili také zeleninu. Super příprava, vše je jednoduché a rychlé.

Díky průhlednému okénku na přední straně fritézy můžete sledovat stav potravin. Ovšem není to potřeba, je na ni spoleh. Po uplynutí času se ozval signál, odpočet se vypl a my jsme se mohli pustit do jídla. Rybí prsty byly skvěle připravené a nemuseli jsme použít ani kapku oleje. Stejně tak zelenina. Zkrátka jsme si tak připravili zdravější variantu.

erez.jpg

Ve fritéze se dá připravovat velké množství pokrmů. Od zeleniny přes hranolky po lahodná kuřecí křidélka. Je jen na vás, co si vyberete a na co máte zrovna chuť. Ale neumí jen smažit. Teplotu lze přesně nastavit v rozmezí 40 °C až 200 °C, a tak lze ve fritéze také péct, sušit ovoce, rozmrazovat nebo připravit jogurt jako v jogurtovači.

A co se týče čištění, je velmi snadné, za což dáváme této fritéze další plusové body. Nepřilnavý povrch (kromě grilovacího roštu) se snadno čistí, a dokonce lze mýt v myčce.

Více informací o Xiaomi Smart Air Fryer Pro 4L najdete zde.

Reklama