erotic

Mohou být horké a chladné věci eroticky dráždivé? Každý asi reagujeme na různé podněty trochu jinak, ale už jen pouhý fakt, že po dotyku pokožky horkou nebo studenou věcí dojde k nervovému vzruchu a prudké reakci, napovídá, že teplo a chlad je jistě možné zahrnout do erotických praktik. Ale nejdříve si trochu zahlasujme...

Nic se nesmí přehánět

Domnívám se, že stejně jako vůně či hudba, dokáže navodit atmosféru, dovede ve správnou chvíli a na správné místo aplikované teplo či chlad přivodit velké vzrušení. Ale nic se nesmí přehánět. Nepředstavujte si, že vezmete partnera a pustíte na něj horkou sprchu. To by vám asi moc nepoděkoval a docela určitě byste ho z případné erotické nálady pěkně rychle vytrhla. Když experimentovat, pak pomaličku, na drobných kouscích těla...

Mluvte o tom

Překvapující zážitek má sice také punc něčeho vzrušujícího, ale o věcech, které mohou způsobit drobný šok, byste měli s partnerem mluvit. Než na vlastní kůži vyzkoušíte, jestli partnerovi erotogenní zóny stimuluje dotek ledu, nebo třeba horký dech po vypití horkého nápoje, měla byste vědět, jestli váš partner o podobné experimentování stojí. A hlavně, kam až v podobných věcech můžete zajít, tedy jestli je horký dech hranicí, anebo zda partnera neláká dotek plamene svíčky. Což mimochodem nahrává dalšímu důležitému bodu.

Bezpečnost

Hrát si s ohněm má svoje rizika. Možná si řeknete, že píšu nesmysly a že přece každý dospělý člověk ví, jak zacházet s otevřeným ohněm, ale ve chvílích, kdy je vaše vnímání rozostřené silnými emocemi, se může snadno stát nehoda. Proto plánujete-li experimentovat se svíčkou, dbejte na bezpečnost dvakrát tolik než obvykle, připravte si a používejte pevné odkládací plochy dostatečně vzdálené od místa vašeho milování, aby nedošlo k náhodnému shození a zbytečným nepříjemnostem.

Uvědomte si také, že extrémní chlad či žár mohou být pro lidské tělo nebezpečné, nejsme vyrobeni z azbestu. Doteky tedy ať jsou jen jemné a lehké. Sledujte při nich partnera a jeho reakce, to vám nejlépe napoví.

Malý návod: Horké dlaně

Pokud si nejste jistí, co ještě je možné pohodlně snést a může dojít k příjemnému dráždění, přesto chcete s experimentováním s teplem začít, vyzkoušejte horké dlaně. Při nahřívání sama zjistíte, kdy už je teplo nepříjemné a kdy s nahříváním skončit (nahřát dlaně můžete například nad vaničkou s horkou vodou a dlaně si buď osušit, či nechat vlhké, záleží na tom, co vám a partnerovi vyhovuje). Dotýkejte se partnera nejprve pouze konečky prstů, abyste zjistila, kde je mu teplo příjemné, později můžete vyzkoušet doteky celou dlaní.

Moment překvapení

Pokud už jste v používání tepla a chladu zběhlé a víte, na kterých místech a jaké intenzity se partnerovi rozdílné teploty líbí, můžete si dovolit dráždění ve chvílích, kdy to partner nečeká. Jak již bylo napsáno, nečekaný vzruch dokáže být daleko silnější, než ten připravený.

Reklama