Moje babička vždy o Vánocích dělávala punč. My děti jsme ho pít nesměly, prý by nám "ukousl" jazyk. Dnes si do něj jazyk ráda smočím, když je mi zima. Zmrzlé ruce, nos jako kus ledu, uši nejsou snad ani moje a palce na nohou zebou. Takže pojďme si připravit punč.

Jablečný punč

0,5 l bílého vína
0,5 l jablečného moštu
2 lžíce medu
2 hřebíčky
1 lžíce citronové šťávy
1 jablko
0,5 dl rumu

Oloupané, nakrájené jablíčko bez jádřince dejte do velkého hrnce a postupně přidejte další ingredence, vyjma rumu. Vše přiveďte k varu a okamžitě stáhněte z plotny a nechte asi čtvrt hodiny stát, aby se suroviny smísily. Pak přilejte rum a vše dejte do sklenic.

Pomerančový punč

150 g cukru
250 ml pomerančové šťávy
lžička hřebíčku
3 kousky skořice
50 g černého čaje
400 ml rumu

Cukr na dně hrnce nechte zkaramelizovat, opatrně jen do světlé barvy! Pak přilejte pomerančovou šťávu a povařte, cukr se musí úplně rozpustit. Přidejte koření, promíchejte a nechte hrnec asi 10 minut odstát. Poté vše, co "plave", vyjměte a smíchejte s necelým litrem černého čaje, který jste vařili 5 minut na mírném ohni. Nakonec přidejte rum a hned podávejte.

A nakonec pravý vánoční punč.

Pravý vánoční punč

2 dl rumu
1 dl silného tmavého čaje
2 l červeného vína
2 kousky celé skořice
100 g rozinek
4 hřebíčky
citronové plátky z jednoho oloupaného citronu

Rozinky přes noc naložte do rumu. Čaj, víno, plátky citronu, celé skořice a hřebíčky uveďte k varu, ale nevařte. Do sklenic dejte nejdříve rozinky a pak zalijte punčem, ze kterého jste před tím vyndali koření.

Reklama