Dodržování pitného režimu je v zimě stejně důležité jako v létě, hodně času totiž trávíme v přetopených nebo klimatizovaných místnostech. Anebo jsme celý den na mrazu, na sjezdovkách, v běžeckých stopách či na stadionech na bruslích, a to je pak báječný pocit, když si o horký hrnek nebo sklenici můžeme prohřát prokřehlé ruce.

Vhodné je popíjet například červený čínský čaj puerh, který kromě toho, že dokáže krásně prohřát, také snižuje v těle hladinu cholesterolu. Takže pro sebe uděláme dvakrát dobře. Výborné jsou také exotické čaje roibos, lapacho a maté, které neobsahují kofein ani tein, jihoafrický roibos obsahuje navíc řadu minerálů a vitamin C, jihoamerické lapacho výrazně povzbuzuje imunitu a jihoamerické maté zase silně tlumí chuť k jídlu. A pokud zůstaneme v našich zeměpisných šířkách, pak musíme uvést na prvním místě skvostný šípek, také měsíček, maliník, černý rybíz a černý bez. A kdybyste chtěli dosáhnout většího prohřátí organismu, pak do jakéhokoliv bylinkového čaje přidejte trochu skořice, lékořice, vanilky nebo trochu alkoholu. Účinek se dostaví vzápětí. Přeji vám příjemné zahřívání! A pokud byste chtěli něco nového, tu jsou pro vás tři recepty.

Horké víno: Potřebujeme jeden litr červeného suchého vína, jeden citron, dobře omytý nebo chemicky neošetřený, dvacet hřebíčků, jeden svitek skořice, jednu hvězdičku badyánu, jeden pomeranč, dobře omytý nebo chemicky neošetřený, čtyři malé mandarinky (klementinky), cukr na dochucení. V hrnci nebo varné skleněné konvici smícháme víno, kůru z půlky citronu, skořici, badyán a směs zahřejeme pod bod varu. Víno se nesmí vařit! Do nahřátých sklenic z varného skla rozdělíme oloupané a na dílky rozebrané mandarinky a po plátku pomeranče s kůrou. Víno nalijeme přes sítko do sklenic na ovoce, dochutíme pomerančovou a citronovou šťávou ze zbylého ovoce a podle chuti osladíme.

Kakao s pomerančovým likérem: Na tento luxusní kakaový dezert potřebujeme 20 g kakaa holandského typu, 600 ml mléka, 80 ml pomerančového likéru, 80-100 ml smetany na šlehání, 20 g hořké čokolády s chilli, cukr dle chuti a jednu lžíci nastrouhané nebo jemně nakrájené kůry z dobře omytého nebo chemicky neošetřeného pomeranče na ozdobu. Kakaový prášek zalijeme lžící horkého mléka a rozmícháme. Vlijeme do kastrůlku s horkým mlékem, za stálého míchání necháme přejít varem. Podle chuti osladíme a přecedíme do šálků a ušleháme smetanu. Do šálků s čerstvě připraveným kakaem rozdělíme většinu pomerančového likéru a ozdobíme šlehanou smetanou. Smetanu posypeme hoblinkami čokolády nebo hrubě strouhanou čokoládou, nastrouhanou pomerančovou kůrou a zakápneme zbylým likérem.

Námořnický grog: Grog dostal jméno podle námořního admirála, kterému britští námořníci dali přezdívku Old Grog, což v hantýrce znamená rum ředěný vodou. Tento oblíbený nápoj připravíme smícháním rumu, citronové šťávy, hnědého cukru nebo medu, rozinek a skořice s horkou vodou. Grog servírujeme v silnostěnných sklenicích na nožce nebo ve skleněných hrníčcích. Můžete jej ozdobit nejen citronem, ale i plátkem pomeranče a skořicí.

Reklama