Nejen obětem domácího násilí, ale nyní už i útočníkům jsou k dispozici poradenské telefonní linky. První horká linka pro muže, kteří bijí své partnerky, vznikla ve Španělsku.
Podle španělské ministryně pro rovnost Bibiany Aidové mají operátoři na těchto linkách poskytovat poradenství výbušným mužům a pomoci jim vyrovnat se s pochybnostmi nebo vztekem, který prožívají.
Tato linka vznikla jako reakce na vzrůstající počet týraných žen. Jednou z priorit španělské vlády je totiž boj s domácím násilím, jehož stále častější výskyt je připisován především migraci. Oficiální údaje hovoří o tom, že je u imigrantek šestkrát vyšší pravděpodobnost, že je zavraždí jejich partner, než u Španělek
Mezi médii i obyčejnými lidmi se ale objevila kritika a pochybnosti nad poradenskou linkou pro muže násilníky. Podle nich se muž, který se chystá napadnout svou partnerku, jen těžko zastaví a zatelefonuje na zmíněnou "hot line“.

Myslíte, že bude mít poradenská linka úspěch a podaří se díky ní zamezit domácímu násilí? Chtěla byste, aby něco podobného vzniklo i u nás? 

Reklama