• Na bolavá záda se teplá koupel doporučuje. Pokud jste si hnula se zády, raději volte sprchu. Teplá voda svaly sice uvolní, ale jakmile vylezete, náhlá změna teploty svalstvo a úpony rychle stáhne, čímž si můžete ještě více uškodit. Navíc některé rotace ve vaně také nejsou při blokaci páteře, nervů a svalů dobré. V těchto případech je na místě klid a suché teplo.
  • Při nachlazení teplá vana pomůže, jakmile ale máte horečku, raději se zabalte do deky. Horká voda při zvýšených teplotách organismus přetěžuje a oslabuje. Kromě toho podporujete bakterie v  dalším šíření. Stejné tomu je při infekčních onemocněních, jako je „obyčejný“ zánět zubu, opar, atd.
  • Na bolest hlavy teplá koupel s přidáním éterického oleje může pomoci, ale také může přejít až v migrénu. Na vině je rozproudění krve a uvolnění svalstva.
  • Suchá a citlivá kůže je v zimním období častým jevem. Jakmile zpozorujete tvorbu šupinek či začervenání, vaně dejte na pár dní sbohem. I pár minut v horké vodě kůži rychle vysuší. Ideální bude rychlá teplá sprcha. Po sprše jsou póry otevřené, na místě je okamžité použití hydratačních krémů.
  • Nedaří se vám otěhotnět. Na vině může být právě horká voda ve vaně. Proč koupel brání v početí dítěte, si můžete přečíst ZDE (klikněte).
Reklama