Od prosince 2007 nabízí Profimed svým zákazníkům  svíčky anglické rodinné společnosti Parks. Produkce této firmy zahrnuje škálu svící parfemovaných přírodními aromaterapeutickými esenciálními oleji v několika liniích. Širokou nabídku dále doplňují pokojové parfémy.

Společným jmenovatelem všech produktů je velmi decentní a přirozená vůně, které je docíleno užitím 48 přírodních ingrediencí. Vonné oleje jsou získávány z rostlin kontrolovaného ekologického pěstitelství.

Svíčky a knoty vyrábí přímo společnost Parks. Knoty neobsahují příměsi olova (to je jinak docela běžné) a přírodní vosk je tvořen na základně vlastní rodinné formule, která je po léta zdokonalována. K výrobě vosku je užíváno zásadně 100% veganských, certifikovaných ingrediencí (esenciální oleje, sojový a palmový olej). Svíčka naopak neobsahuje parafín ani petrolej. Její hoření je tedy poněkud jiné než u klasické svíce (Parks svíčka se v části hoření knotu mění v olej, a ten pak sálá vůni i během jejího hoření i vychládání), ovšem při hoření se nevytvářejí toxické látky, jakkoli se ze svíce spálí plných 99 %. Hoření je o 20 % delší. Trvá u malých rozměrů 18 hodin (standardní 60 hodin) a u největších se čtyřmi knoty pak 180 hodin. Správně používaná svíce hoří maximálně čtyři hodiny, pak je zhasnuta a ponechána vychladnout (vosk opět ztuhne).

Symbolem preciznosti výroby je i plnění vosku do skleněných pohárů. Tyto jsou nahřáté zality roztaveným voskem a následně chlazeny. Svíčka nevypadává ze skla a mezi ní a stěnou nejsou nerovnosti či bublinky. Díky své eleganci tvaru, vůně a s ohledem na ekologickou šetrnost jsou svíčky Parks dokonalou dekorací a tvoří v domácnosti i společenských místech příjemné ambiente.

Parks – klasická linie

Svíčky parfemované čistými esenciálními oleji z bylin, dřevin i plodů. Samostatné vůně (růže, levandule, zelený čaj… nebo jejich kombinace dle zásad aromaterapie; rozmarýn + bergamot, santal + ylang ylang, citronová tráva + máta, pomeranč + cedr…) Vosk litý ve skle; doba hoření 60 hodin, cena 460 Kč.


Parks – miniatury

Selektivní výběr vůní balený vždy po třech skleničkách se svící  (vždy tři stejné vůně).

Parks SPA

Revitalizační a regenerační svíce s délkou hoření 60 hodin, cena 560 Kč.

Parks – pro domácnost

Série určená pro praktické použití v domácnosti. Úhledný kovový obal ukrývá svíčky specializované na pohlcení pachu z kuchyně, cigaretového dýmu nebo šířící vůni „čistoty“. Cena 249 Kč.


Velké svíce – tři, čtyři knoty, různé tvary skleněné nádoby

Délka hoření až 180 hodin. Vhodné pro hotelové haly, svatební tabule, exkluzivní velké prostory, slavnostní tabule. Cena do 1990 Kč

 

Parks pokojové parfémy

Jednoduché čiré flakony s osvěžující harmonickou vůní. Například tradiční parks original, heřmánek + bílý čaj, konvalinka nebo levandule. Cena 290 Kč

Kompletní nabídku svíček Parks si můžete zakoupit v prodejnách Profimed a nebo přímo v internetovém obchodě ZDE.