V komentáři Tomia Okamury, mluvčího Asociace českých cestovních kanceláří a agantur (AČCKA) se dozvíte jeho názor na kauzu údajného neonacisty pana Bátory... jde, podle něj, o pořádnou ostudu!

tomioPodnikatel, Čech i Japonec a mluvčí AČCKA Tomio Okamura je také velkým kritikem stavu české společnosti. Níže si můžete přečíst jeho názor na údajného neonacistu Bátoru a humbuk okolo něj...

Hon na Bátoru, ostuda politiků a novinářů

Nekompetentní neonacista se měl stát náměstkem ministra školství. Tahle zpráva spustila vlnu hysterie. Jedinou záminkou byla hra na boj za správnou věc. Zvrhla se ve lži, překrucování a ostouzení nevinného člověka. Jeho jedinou vinou jsou údajné „extrémistické" či „politicky nekorektní názory".

Případ Ladislav Bátora ukázal v nejhorší nahotě jak se hra na korektnost, stává zlou, nenávistnou a nebezpečnou. V obhajobě správného jsme schopní a ochotní ničit každého na koho dav ukáže. Slabí jedinci si bez nebezpečí a rizik zakoušejí „hrdinský boj" proti zlu. Kolektivní štvanice dává aktérům zakusit společnou euforii a radost z boje o správnou věc. Tady už nejde o Bátoru, ale o psychopatii davu. Všem kdo volali a volají „psovi psí smrt" připomínám, že každý z nás jednou může být Bátora. Hilsner, Pechanec. Odsouzený předem a na doživotí, bez šance na obranu. Bez viny.
Média a politici neváhali lhát, překrucovat a pomlouvat naprosto bezostyšně a bez jediné snahy o hledání pravdy. Jako by se nám tu rodila novodobá Národní fronta, kdy některé "nepříjemné" politické strany jsou zakazovány, lidé s "nepříjemnými" názory jsou vylučovaní ze slušné společnosti. Pana Bátoru stejně jako pan prezident Klaus neznám. Dokonce s ním nesdílím příliš stejných zájmů - nevadí mi eurofederalista ani euroskeptik. Chápu Koniáše, je mi sympatický Halík, kterého leckdy nechápu.
"Nekompetentní nacionalista" a "kandidát ultrapravicové Národní strany" Ladislav Bátora, má podle všeho 4 vysoké školy. Vystudoval anglistiku a amerikanistiku na Filosofické fakultě UK, posléze ekonomiku zahraničního obchodu na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde později absolvoval i doktorské studium mezinárodních politických vztahů, a nakonec vystudoval pražskou Právnickou fakultu. Vyučoval v církevní Vyšší odborné škole publicistiky.
Národní strana, za kterou kdysi jako nečlen kandidoval prokletý pan Bátora, není strana, kterou jsem kdy volil, v každém případě to byl legitimní politický subjekt zaregistrovány na Ministerstvu vnitra a splňující zákonnou podmínku, že jejich program není v rozporu s listinou práv a svobod a nepropaguje násilí na jednotlivci ani skupině obyvatel. Národní strana byla řádně zaregistrovanou politickou stranou a nikdy nebylo proti ní vedeno soudní řízení o zastavení činnosti.
Strana podle médií vystupuje proti EU, přistěhovalcům a Romům. Jeden z jejích členů zveřejnil Konečné řešení otázky cikánské, která mimo jiné obsahuje myšlenku vystěhovat Romy do Indie.
Kontroverzní spis o konečném řešení cikánské otázky jsem četl. Nepropagoval žádné vystěhovávání romských spoluobčanů do Indie. Navrhoval v kontextu s dřívějšími vystěhovaleckými vlnami Romů do zahraničí koordinaci vystěhovalectví nejlépe do některého ze státu Indie. Podpora vystěhovalectví samozřejmě jen pro ty, kdo sami chtějí, se státní podporou na založení nové existence v zahraničí a navíc po oboustranné dohodě s cílovým státem či provincií. Třebaže tahle myšlenka je v praxi nereálná, nelze na ní shledat nic jiného, než inspiraci ve staré sionistické idei budování židovského státu a vystěhování do něj.

P.S. Psal jsem, že pana Bátoru neznám. Ale ozval se mi na základě tohoto článku v diskusi na serveru iDnes, kde mi píše, že v 80.letech několik let pracoval s mojí maminkou v Praze v malešické teplárně. Volal jsem mamince a ta mi potvrdila, že to byl slušný člověk. Mimochodem, přestože absolvoval několik vysokých škol, tak za své otevřené protikomunistické postoje pracoval v teplárně za trest jako buldozerista.

Tomio Okamura

Čtěte také: Komentáře Tomia Okamury...

Reklama