Odvážnou úvahu na dnešní téma zaslala čtenářka Smajlítko. Proč jí homosexualita připadá jako titul za či před jménem? To si můžete přečíst v jejím příspěvku...

Další zajímavý příspěvek k dnešnímu tématu zaslala čtenářka Smajlítko. Souhlasíte s její úvahou?


Touha po rovnoprávnosti ve všech ohledech rozměrech i polohách nás kolikrát dohání do slepých uliček korektnosti. Ale teprve lidská blbost tomu všemu dává grády.
Už jsem si několikrát všimla, že nemusíte nic umět, stačí projít nějakým bahnem, které se dá shrnout alespoň do tří slov. K lehkému záchvatu trudnomyslnosti a počátku téhle myšlenky jsem přišla nad jedním článkem v nejmenovaném deníku, kde byla Vendula Svobodová představena jako... nejznámnější česká vdova...
A to je jenom počátek. Zpátky k orientaci. Naprosto běžně se můžeme dočíst o lesbické zpěvačce, homosexuálním návrháři nebo transsexuálním herečkovi. Jako čtenář se dostávám do krize, protože nevím, co tím chtěl dotyčný novinář sdělit. Že když se chlap probudí vedle chlapa má to vliv na jeho hlasivky nebo talent? Nebo se neživí hlasivkami, ale uplně jiným orgánem a pak je z hlediska zájmu o jeho profesi žádoucí vědět, čím že to vlastně dělá? Ne. Cé je správně. Homosexualita je něco jako Nobelova cena nebo vysokoškolský titul a je možné ji uvádět před jménem.
Vyber si čtenáři.
A nevybírej dlouho nebo přebereš. Trochu ti to usnadním. Není to hanba, hrdinství, módní doplněk, skupina na Facebooku, radost, prokletí, vývozní artikl ani důvod k výprodeji osobnosti. Je to každého věc. Každého intimní věc.
Nebudu se ptát lesby na vtipné historky s heterosexuálem, stejně jako čekat humoresku z rande s homosexuálem. Jenom bych ráda, aby z těch bruselských nařízení o ženách a mužích v naší společnosti vypadlo alespoň jediné trochu životaschopné. A dokud nezačnou fungovat mozky unijní, musí, holt, fungovat ty naše.
HOWGH.

Smajlítko

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 12. ledna 2012: Gayové a lesbičky - vaše příběhy

  • Máte kamaráda gaye nebo kamarádku lesbičku?
  • Jak jste se s nimi seznámily a máte s nimi nějakou zajímavou historku?

Své příspěvky na toto téma mi posílejte na redakční e-mail (viz níže). Rozsah příspěvků: Maximální délka není stanovena, minimální je alespoň jako tento odstavec textu. Redakce si vyhrazuje právo, příspěvek neuveřejnit. Chcete-li mít šanci na získání dárku: knížka básniček Hanky Zagorové - Milostně, červený parfém AVON Aspire a zamilovanou tužku na oči, pošlete svůj příspěvek nejpozději tak, aby v redakční poště přistál 12. 1. 2012 do 15.00 hodin.

aspirezagorova

Reklama