Včera proběhla poslední redakční porada, na které byl Jakub Kočí jako stálý redaktor. Jak vypadala a co jsme pro vás připravili na příští týden, se dočtete níže.

Porada začala netradičně!

Dana Haklová zvolala: „Já si zapomněla brýle!!!“ Tvářila se přitom velmi nešťastně, protože celá redakce už netrpělivě čekala, až se milostivá pomocná redaktorka Saša Stušková vyprázdní na toaletě. Vidina, že po příchodu Saši (a všem, co jsme si o Saše povídali, než přišla) opustí moji kancelář a nebude moct slyšet, co si o ní povídáme během doby, kdy bez brýlí bude hledat brýle, ji viditelně děsila. Nakonec vše dobře dopadlo, upozornili jsme Danu, že brýle drží v ruce, a ona si je spokojeně nasadila na nos. A nikam odcházet nemusela.

Pak překvapil Jakub Kočí. Známá držgrešle, která si pro koleno nechá vrtat korunu, přinesla na poradu na rozloučení kokosovou roládu. Obdivné výkřiky „To jsi vařil ty, Kubo? Jsi úžasný!“ mávnutím ruky zarazil a konstatoval, že to koupil. Věřte, byl to větší šok, než kdyby to ukuchtil sám. A pro holky v redakci. Vězte, že většina cukroví se nevaří, ale peče… Stejně jako se zvířátka nepěstují, ale chovají…

Protože Jakub Kočí zmizí z mého každodenního dohledu a bude jako externista dojíždět do redakce jen jednou měsíčně, musím mu ještě na rozloučenou věnovat krátkou vzpomínku.

Včera na poradě přišel s objevným tématem. Že alergie na kočky jsou dvojího druhu. Na chlupy a na sliny. A že prý existuje nějaký přípravek, ve kterém když vykoupete kočičku, pak se u vás prý alergická reakce neobjeví. Co je na tom pravdy, zjišťuje. Zajímavá však byla debata, která se z toho vyvinula. Probírali jsme aspekty, kdy do rodiny ke kočce přibude malé miminko, u kterého se objeví alergická reakce na kočičí alergeny.  Už nevím, kdo pronesl tuto větu: „Když se to stane, tak dáš pryč kočku, ne?“ Načež následovala striktní Jakubova odpověď, která nám všem vyrazila dech: „Kočku ne, dítě!!!“

Vedle toho zcela zanikla Saša Stušková, která nevěřícně zírala na Lucii Paličkovou, když vyprávěla, že večer, když uloží děti, neví, co má dělat, a tak si jen tak pro zábavu zdobí květináče. Saša při té představě kroutila hlavou, načež Lucii začala špitat nějaký návod, jak lépe trávit večery, když děti usnou. To zase nevěřícně kroutila hlavou Lucie.

Aby nám ji ta pomocná redaktorka nezkazila…

A na poradě byla i Klárka Wimmerová.

Tohle je výsledek její práce v rámci posledních dvou porad. Obrázek o její výkonnosti si udělejte samy:

Minulý týden:

klara.jpg

Tento týden:

klara2.jpg

Co pro vás chystáme na příští týden?


  • V pondělí 4. února Saša Stušková otevře téma, které nyní hýbe Francií. Co si myslíte o osvojování dětí z dětských domovů homosexuálními páry? A já si rýpnu již teď – opravdu je lepší dětský domov než dva milující muži, nebo ženy?
  • V úterý 5. února bude Dana Haklová vyzvídat v čem chodíte v práci. Sundáte kozačky a šupky dupky do teplých králíčků s oušky?
  • Ve středu 6. února Lucie Paličková bude pátrat po tom, zda váš muž umí vařit a zda vás tím umí překvapit. Sama si posteskla, že by pro ni bylo překvapením již to, že by ten její uvařil…
  • Ve čtvrtek 7. února vaše e-maily bude očekávat výjimečně Dana Haklová. A zeptá se vás, kam jdete, když chcete být aspoň chvíli jen sama se sebou.
  • A v pátek 8. února poprvé z lesů a bažin bude editovat Jakub Kočí téma: kterou knihu z poslední doby, kterou jste četla, byste doporučila ostatním čtenářkám.

Věřím, že se vám témata na příští týden líbí. Budeme rádi, když nám napíšete, jaké téma byste rády četly. Budeme rádi za vaše nápady i připomínky.

Krásný den!

Reklama