Homeopatika pro někoho zavání šarlatánstvím a pro druhé jsou uznávanou léčebnou metodou. Jaké máme zkušenosti my?

Klára Křížová, obchodní ředitelka

Mám dobré zkušenosti s homeopatiky s chřipkou a nachlazením. Po domluvě s lékařkou dle jejího doporučeného dávkování jsem se rychle dostala z chřipky a jakmile nastává rizikové období, beru si homeopatika jako prevenci. Velmi dobré zkušenosti má i moje sestra s malou dcerou – tlumení horečky při růstu zubů a bolestivostí dásní. O homeopatii se zajímám, nejsem odmítač antibiotik, ale jsem ráda, že je alternativa pro běžné nemoci.

homeopaty

Vendula Kubalíková, zástupkyně šéfredaktora

Zálibu v homeopatikách měla odjakživa všeobecná doktorka, kterou jsem navštěvovala. Přišla mi to jako zajímavá alternativa ke klasickým lékům. Mnoho pozornosti jsem jim ale nevěnovala. Občas jsem jejích rad a doporučení využila, jindy ne. Uzdravila jsem se tak i tak a život šel dál.

S příchodem dítěte se změní mnohé. Člověk začne více uvažovat a řešit i jiné něž přímé známé cesty. Volba homeopatik padla i z úst dětské lékařky, u které jsme hledala pomoc, když dceři rostly první zoubky. Plačtivost, občasné horečky a velmi nerudná nálada nás provázela dnem i nocí, nic, co by maminky neznaly. Dceři vlastně nic nebylo, tedy nic takového, co by klasická medicína mohla léčit. Františce jsem chtěla pomoct a zkusila to. Homeopatický lék v podobě sladkých kuliček se rozpustil ve vodě a několik lžiček jsem dítěti podávala. Dcera se obvykle zklidnila do pěti minut. Pláč ustal, nálada se podstatně zlepšila a následující dvě tři hodiny byly o poznání lepší. Pravidelně jsme pak homeopatika vozili všude s sebou jako záchranu.

Dva roky zpět jsem řešila vleklé zdravotní potíže. Denně jsem brala několik prášků a připadala si jako důchodkyně. Obrátila jsem se na homeopatku a dostala doporučení na vhodnou léčbu. Nebyla nejlevnější, ale byla jsem odhodlaná. Bohužel ne na příliš dlouho. Byla jsem nedůsledná a nedokázala skloubit pravidelnost podávání léků s mým denním rytmem. Výsledek se nedostavoval. Po této zkušenosti přesto homeopatika nezatracuji. O jejich účinnosti mě přesvědčila dcera. Tak malé dítě těžko bude po každém podání léku předstírat úlevu.   

Čtěte také:

Reklama