Víte, že princip homeopatické léčby byl znám již před tisíciletími?
Tuto metodu  – tedy homeopatii -  uplatňovaly například i nesčetné generace babek kořenářek, šamanů nebo přírodních léčitelů.

Objevitel vědecké homeopatie, německý lékař Samuel Hahnemann vyvinul zvláštní ředící postup, kdy výchozí látku, tinkturu surového léku, doplnil devadesáti devíti díly destilované vody s lihem. Důkladně protřepal a jen jednu setinu obsahu dózy přenesl do další dózy a smíchal s devadesáti devíti díly vody s lihem. A to udělal desetkrát, třicetkrát, ale také i dvousetkrát.

Jistě, zdravý rozum říká, že ve vodě nezůstalo vůbec nic z původní látky. ( Říkají to i někteří současní vědci ). Homeopaté však tvrdí něco jiného: čím je látka zředěnější, tím pronikavější a hlubší má účinek jak na psychiku, tak i na tělo pacienta.

A jak funguje homeopatie v praxi?
Představme si, že homeopata navštíví pacient s angínou. Bolí ho v krku, má teplotu. Takový údaj by možná lékaři stačil k tomu, aby předepsal antibiotika.
Ale k homeopatickému předepsání je třeba znát mnohem více. Homeopat dobře ví, že není angína jako angína. Někoho bolí spíše v pravé části krku, jiného spíše v levé.
Někdo nesnese horké nápoje, druhý zase studené, jednoho zároveň bolí hlava, ale druhého ne a třetí má ještě navíc zácpu. Zkrátka každý nemocný člověk je – laicky řečeno – nemocný trochu jinak. Stejná nemoc, jiné příznaky, problémy...

Říká se, že skutečný homeopat dokáže rozlišit šedesát nebo sto druhů angín podle různých zvláštností a specifického průběhu. A na každý „druh“ angíny také použije jiný lék.
Když je lék přesně vybrán a podán, angína i s bolestmi v krku během dvou dnů zmizí. U dítěte, které trpělo opakovanými angínami, prý navíc zajistí, aby po dlouhou dobu nedostalo žádnou další. Jak? Dokáže prý odstranit vnitřní sklon pacienta k onemocnění právě zmíněné angíny.

Úkolem homeopatie je zlepšit celkový zdravotní stav člověka, zvýšit jeho imunitu, a následkem toho jsou pak odstraněny různé nemoci. Podle homeopatů je odstraní organizmus sám.
Zlepšení je vždy patrné i v jiných dalších oblastech, než byla konkrétní nemoc, s níž pacient homeopata navštívil.

S tím souvisí údajná možnost vyléčení i takových nemocí, které klasická medicína považuje za nevyléčitelné, či chronické....

Dá se říci, že dnešní společnost se dělí na dvě skupiny.
První skupina je absolutním zastáncem homeopatie, věří jí a nedá na ni dopustit.
Naopak skupina druhá dává od těchto metod ruce pryč. Někteří dokonce zastávají názor, že se nejedná o nic jiného než o obyčejné šarlatánství a lidé, kteří se svěří do rukou homeopata, jsou doslova blázni a hazardéři se svým zdravím.

Ke které skupině patříte vy? Zkoušela jste někdy homeopatika? Nebo zásadně věříte jen odborným lékařům?

Zdroj: Víc než léčba – homeopatie, Jiří Čehovský