Žaneta Fuchsová
Většina lidí ji zná z filmů jako je Lucie, postrach ulice, Létající Čestmír nebo Chobotnice z II. patra, ale jako dítě si zahrála v celkem 33 filmech. Řeč je o Žanetě Fuchsové, která si poprvé zahrála už v pěti letech, a to hned hlavní roli. Jednalo se o pohádku Kočičí princ. Ve filmech a seriálech se objevovala asi deset let, ale jak začala, tak také skončila. Přihlásila se totiž na konzervatoř, na kterou ji nevzali. V březnu oslavila 51. narozeniny a za svůj život vystřídala řadu zaměstnání, k herectví se už ale nevrátila, což je škoda.

Tomáš Holý
Jedna z nejtalentovanějších dětských filmových hvězd, která už bohužel není mezi námi. Tomáš si poprvé zahrál v sedmi letech díky tomu, že jeho strýc byl součástí filmového štábu. Zalíbil se natolik, že začal naplno hrát a byl nazýván jako nejlepších dětským hercem, dokonce i v zahraničí. Známé jsou filmy Ať žijí Duchové, Pod Jezevčí skálou, Prázdniny pod psa nebo Jak dostat tatínka do polepšovny. I přes jeho velký talent a úspěchy se rozhodl ukončit hereckou kariéru a odešel studovat právnickou fakultu. Těžko říct, zda by se k herectví někdy vrátil, to už můžeme jen hádat, protože tragicky zahynul ve svých 21 letech.

64620dcc4e96cobrazek.jpg
Foto: Jaroslava Vošmiková, CC BY 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/4.0>, via Wikimedia Commons

Jiří Procházka
Možná si říkáte, odkud tohoto herce znáte. To je přece Jenda z Ať žijí duchové (věděli jste, že ho jeden týden na natáčení vystřídal jeho spolužák, který mu byl podobný?). Jiří je zvukař a má svou kapelu Sally band, herectví se jako většina dětských hvězd nevěnuje. Zkoušel se dostat na konzervatoř, na kterou ho ale nevzali pro údajnou nevyzrálost. Poté se vyučil dámským kadeřníkem. Zprvu sice studoval průmyslovku, ale tu nedodělal, později ale dálkově dokončil hotelovou školu.

Adam Novák
Adamova nejznámější role je Petr Bajza z Bylo nás pět, který chodil do druhé třídy, ačkoliv ve skutečnosti chodil o pár tříd výš. Role mu totálně sedla a vypadalo to, jako by opravdu pocházel z té doby. V seriálu si zahrál i se svou opravdovou sestrou, Sandrou Novákovou. Už v dětství účinkoval v recitačním souboru a hrál v dětském muzikálu Ruty šuty arizona Texas, ale také mu to nevydrželo a dnes je ve svých 42 letech scénografem.

Mahulena Bočanová
Mahulena hraje už od svých tří let, tenkrát to bylo v reklamních spotech a také dělala balet. Setkala se s Fuchsovou při natáčení Lucie, postrach ulice, zahrála si ve Vlaku štěstí a naděje a Bylo nás šest. Je známá z pohádek Kouzelný měšec, Princezna za dukát, O nejchytřejší princezně, Čardášová princezna a mnohé další. Dodnes hraje a objevuje se v současných filmech, ale i televizních seriálech. Můžete ji vidět i na divadelních prknech. Ve svých 56 letech se aktuálně věnuje také dabingu a občasnému fotomodelingu.Zdroj: Instory, ČSFD, Wikipedia, Lifee, filmovyprehled

Čtěte také: