O dalším sousedském soužení nám poslala příspěvek čtenářka s nickem Karlak, které děkujeme. Chtěly byste žít v holubníku? Asi ne, že? Ale příspěvek stojí určitě za přečtení

Začalo to téměř před 20 lety kdy jsme se nastěhovali do paneláku, ve kterém žil a bohužel přímo nad námi milovník holubů. Krmil je několikrát denně a nezapomínal  ani na vodu v kelímku, protože co kdyby náhodou měl některý z jeho miláčků žízeň.

Několikrát jsem ho prosila aby nesypal suché rohlíky a jiná zrníčka na plech  protože jakmile holub přistál a většinou jich bylo více, zrní padalo dolů na čistě vyprané prádlo a po chvilce i holubí trus. Bezvýsledně, seřval mě že nemám  ráda ptáčky a tudíž se nemá se mnou o čem bavit. Léta plynula a musím říct že po  spoustě proseb jsem přece jeden úspěch měla, dosáhla jsem toho že nedával krmení  na balkon. Je to jediné místo kde mohu bez obav vystrčit hlavu, aníž by mi  na ni  něco spadlo.

V kuchyni musíme mít většinou zavřené okno, pokud nechceme, aby nám do talíře  nenapadalo zrní nebo něco horšího. Umytá okna, když mám štěstí, vydrží někdy čistá i několik hodin. Jsem zoufalá a někdy chybí málo a je mi do pláče.

Snažili  se i ostatní sousedé, kteří jsou na tom relativně lépe, ale znáte holuby, když si  navyknou na určité místo, kde mají jistou celoroční krmi, už se jich nezbavíte.

Postupem času se z našeho domu stal jeden velký holubník. Plechy pokrývají  několika centimetrové nánosy holubího trusu a jelikož máme v plánu dělat  zateplení domu, nebude to pro řemeslníky asi nic příjemného.  Naše situace se trochu zlepšuje, soused loni zemřel a jeho žena krmení zanedbává  a my doufáme, že časem zapomene krmit úplně.  Našla si jinou zálibu, kouří jednu cigaretu za druhou a popel z nich sype z  okna. Její třicetiletý syn se taky nedá zahanbit, denně močí buď ve sklepě pod  schody  nebo do výtahu. Ještě má dceru, uvidíme, čím nás překvapí ona. 

Karlak

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Proč jste si nestěžovali na Obecním úřadě? Krmení holubů je přece zakázáno. Pár vysokých pokut a mohl být klid už dávno. Nemám pravdu, milé ženy-in? Co si o tom myslíte?

 

Reklama