Skupinové lekce TRX byly doposud představeny pouze ve Spojených státech. Další fitness zajímavostí je kardiovaskulární program KrankCycle zaměřený na posílení horní poloviny těla.

Aktuální trendy nehýbou pouze světem módy. Horké favority pro každé roční období má i oblast fitness a wellness. Chcete být neustále v obraze? Sledujte žhavé novinky, které pro vás připravil klub Holmes Place Premium Anděl.

Závěsný trénink TRX představuje nový druh cvičení založený na principu využití váhy vlastního těla. Původně pomáhal udržet v kondici vojenské námořnictvo, nyní patří mezi jeho hlavní příznivce profesionální sportovci a oblibu si získává také mezi širokou veřejností.

Kranking, tedy cvičení prováděné prostřednictvím přístroje KrankCycle, je v podstatě spinning uzpůsobený pro horní část těla. Podobnost není náhodná, neboť jej vymyslel tvůrce spinningu a je možné, že kranking brzy v popularitě „spinnování“ překoná.

 

 nový způsob účinného cvičení

Co je Total-body Resistence Exercises (TRX) 

trx

Jedná se o nový způsob účinného cvičení a posilování těla pomocí závěsného systému TRX. Tvoří jej nastavitelné pásy opatřené sadou karabin, univerzálně použitelné pro každý druh postavy. Principem tréninku je zavěšení jedné části těla do popruhů, přičemž druhá část zůstává v kontaktu s podložkou. Podle tří základních principů nastavení intenzity tréninku lze každý cvik upravit podle výkonnosti jednotlivce. Kombinace vlastní váhy těla a svíraného úhlu s podložkou tak ovlivňuje výslednou intenzitu cvičení.

Závěsný trénink poskytuje novou možnost budování přirozené funkční síly a flexibility. Blahodárný vliv má také na rovnováhu, koordinaci a stabilitu těla. Protože je TRX založeno na principu cvičení s vlastní vahou (procento použité zátěže každý nastavuje podle svého), je cvičení vhodné pro všechny úrovně fyzické zdatnosti. Během cvičení neexistuje trxžádné omezení pohybu a je umožněno naprosto dokonalé procvičení celého těla. TRX představuje efektivní a bezpečnou cestu za vašimi cíli, ať již jde o rozvoj síly, zlepšení rozsahu pohybu, redukci hmotnosti nebo všeobecné zvýšení kondice.

 Výhody závěsného tréninku a jeho využití  

Největší výhodou závěsného tréninku je jeho všestranné využití a prostorová nenáročnost. Cvičení  možná na první pohled vypadá jako drsná práce pro pořádné chlapy, ale není tomu tak – ženy si TRX oblíbily možná ještě více než jejich mužské protějšky. Takovéto posilování pomáhá připravit tělo na kvalitní výkony při ostatních sportech, zejména golfu, tenise či atletice.

Vyzkoušení TRX je v dnešní době nezbytností pro udržení kroku s novými trendy v oblasti osobního cvičení; skupinové lekce získávají masivní popularitu po celém světě. Závěsný trénink je zastoupen na rehabilitačních klinikách a využívá se pro cvičení seniorů, vrcholových sportovců a všech ostatních, kteří se chtějí cítit lépe. Spektrum využití TRX je široké – přes základní svalový trénink až po redukční kardiotrénink.

 TRX studio

trxPrvní TRX studio v klubu Holmes Place Premium Anděl nabízí skupinové lekce pro maximálně deset osob. Lekce jsou vedené instruktorem a trvají 45 minut. Během jedné lekce se procvičí svaly celého těla a spálí velké množství kalorií. Klub týdně nabízí 14 lekcí, které jsou pro členy zdarma. Veřejnost má možnost zakoupit speciální akční permanentky na 10 lekcí TRX za 3000 Kč.

 Vznik a rozvoj programu TRX

U zrodu unikátního cvičení stála armáda, konkrétně námořnictvo. Vojáci se potřebovali udržet ve špičkové kondici, ale na lodích, v docích, přístavištích či výcvikových táborech nebyly pro posilování vhodné podmínky. Vojákům ulehčil až nápad Randyho Hetricka, zakladatele společnosti Fitness Anywhere.

Vojáci často pobývali v prostorově omezených zařízeních a neměli tudíž mnoho možností využít moderní cvičební vybavení. Odpověď přinesl závěsný systém TRX. Původně šlo o směs spletených padákových lan, časem se však tato tréninková pomůcka rozvíjela, až dala vzniknout nové cvičební kategorii jménem závěsný trénink. V dnešní době, tedy jen o několik let později, se tato forma posilování stala funkčním, hojně využívaným tréninkovým systémem napříč různými odvětvími profesionálního sportu. Hlavními pilíři pro rozšíření závěsného tréninku do světa profesionálního sportu se staly Národní baseballová liga ve Spojených státech, basketbalová NBA a hokejová NHL.

program krankCycle

Co je program KrankCycle

  Jedná se o zcela nový tréninkový program, který vymyslel vynálezce spinningu Johny G. Kranking je první kardiovaskulární program určený pro horní polovinu těla – zvyšuje její sílu, zlepšuje aerobní kapacitu a dochází při něm ke spalování velkého množství kalorií. Jedná se koordinovanou sérii pohybů zapojující svaly trupu, které stabilizují tělo.

trx

  Pro koho je kranking vhodný a co nabízí

Cvičení se hodí pro muže i ženy, všechny věkové kategorie a úrovně zdatnosti. Přesto, že se jedná o skupinové cvičení, může každý regulovat intenzitu tréninku podle vlastních pocitů a srdeční frekvence. Největším přínosem, který kranking nabízí, je studií ověřený pozitivní dopad cvičení na sílu horní poloviny těla. Dochází ke zpevnění svalového korzetu, zatímco stále provádíte kardiovaskulární cvičení. Velmi dobře pomáhá zpevňovat svaly zádové, břišní, prsní, tricepsy apod. Lze velmi dobře spojit s lekcemi indoor-cyclingu, protože při takovéto kombinaci dochází k vyrovnanému posilování celého těla. Na KrankCyclu (ručním kole) můžete sedět, stát, sesedávat nahoru a dolů, nebo úplně odejmout sedlo a stát v podřepu. Nastavitelná výška klik podporuje větší rozsah zapojení svalů. Kliky jsou na sobě nezávislé, aby umožnily co největší různorodost pohybů.

Kranking je vynikající pro sportovce – ocení jej například plavci, cyklisté nebo běžci. Perfektně se hodí i pro rehabilitaci po zranění dolních končetin, těhotné ženy, kterým to jejich stav dovolí,  fyzicky omezené osoby, obézní, trpící osteoartritidou, nebo rehabilitující po rakovině prsu. Také ulevuje při symptomech lymfedému a díky odnímatelnému sedlu se hodí i pro osoby na invalidním vozíku.

trx

Kranking pomáhá spálit více kalorií využitím většího množství kyslíku pro svaly horní poloviny těla a možnost spalovat tuk efektivněji. Vedlejším, avšak užitečný efektem je zrychlení metabolismu po tréninku a tím i zvýšení potréninkového energetického výdeje.

  Lekce krankingu v Holmes Place Premium Anděl

Klub využil přínosy propojení krankingu s lekcemi indoor-cyclingu a připravil do své nabídky kombinaci obou programů. Na kombinovanou hodinu X-Bike cyclingu a krankingu se zájemci mohou těšit od 1. února. Klienti tak budou moci během lekce kombinovat kardiotrénink dolní i horní poloviny těla v různých intervalech.

Reklama