Leonardo Dicaprio

V roce 1994 zavítal na festival do České republiky tehdy devatenáctiletý herec. Relativně čerstvě měl za sebou úspěšný snímek Co žere Gilberta Grapea, ve kterém skvěle zahrál retardovaného chlapce. Nicméně zase tak velkou hollywoodskou hvězdou v té době ještě nebyl. V rámci pořadu Za scénou zavzpomínal na jeho příjezd kulturní novinář Jiří Borovička. Ten prozradil, že DiCaprio se spolu s dědečkem snažil lovit ryby v karlovarské říčce Teplá a měl u toho na sobě tričko MFF Karlovy Vary.

1994-leonardo-dicaprio.jpg
Foto: Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

Woody Harrelson

Nejen na herce Woodyho Harrelsona zavzpomínala tehdejší manažerka hotelových služeb Grandhotelu Pupp Hana Huberová. Pro magazín E15 řekla, že herec chodil po hotelu zásadně bosý a nosil jen ekologicky nezávadné bavlněné oblečení. Ze svého pobytu byl prý nadšený a všechno si fotil. Karlovarský festival navštívil v roce 1999 a v roce 2000 dokonce znovu.

profimedia-0450693981.jpg
Foto: Profimedia

Susan Sarandon

V roce 2012 všem vzala dech herečka Susan Sarandon. Na červeném koberci ve Varech se totiž ve svých pětašedesáti letech prošla v odvážných šatech bez podprsenky, pod kterými jí z určitých úhlů prosvítaly bradavky.

profimedia-0137658544.jpg
Foto: Profimedia

John Travolta

Nejen fanoušci filmového muzikálu Pomáda jásali, když do Varů v roce 2013 zavítala jeho hlavní hvězda. John Travolta byl k fanouškům velmi přátelský, a dokonce si střihnul taneční čísla nejen z Pomády, ale i z Pulp Fiction či z Horečky sobotní noci.

 2013-john-travolta.jpg
Foto: Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

Mel Gibson

V roce 2014 patřily Vary herci Melu Gibsonovi. Na něj v minulosti pro Seznam zprávy zavzpomínal Lukáš Kučera, který vozil festivalové hosty. Uvedl, že ho Mel Gibson překvapil svou znalostí historie Karlových Varů a svému doprovodu ve voze prý dokonce vyprávěl o českém panovníkovi Karlu IV.

2014-mel-gibson.jpg
Foto: Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

Richard Ger

Váženou návštěvou 50. ročníku festivalu byl v roce 2015 charismatický Richard Gere. Nadšení sklidil zejména v letním kině, kde se tísnilo kolem sedmi tisíc návštěvníků, a kam dorazil před projekcí romantické komedie Pretty Woman. Zanotoval tam úvodní filmovou melodii a také si pořídil snímek nadšených fanoušků a slíbil, že ho pošle své filmové partnerce Julii Roberts.

2015-richard-gere.jpg
Foto: Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

Zdroj: kviff, Za scénou, E15, CFSD, Profimedia